Закінчила філологічний факультет Уманського державного педагогічного університету імені Павла Тичини.
В журналістиці – з 2001 року.
Теми, в яких спеціалізується: популяризація української культури, видатні українці-просвітники, невідома історія України, інформаційна безпека, медицина та здоровий спосіб життя.
Безпека в інтернеті – це як власна гігієна: про неї треба дбати щодня
70% зламів комп’ютерних мереж в Україні відбуваються через людську безпечність. Зазвичай українці думають: кому може знадобитися мій жалюгідний…
Здорова їжа: дешево і смачно. Не вірите?
Апетитна реклама, красивий зовнішній вигляд - і жодної користі. Важко втриматися від фастфудівських смаколиків, особливо коли голодний і…
Сортуй або помри! Все, що треба знати про сміття
За своє небажання сортувати сміття українці щоденно розплачуються власним здоров’ям. І хоча тема відходів потребує більше державного втручання,…
Холодний Яр: історія, яку треба знати, аби перемогти в сьогоднішній війні
Про добровольчі батальйони тоді і зараз, кращий піар ОУН-УПА, про те, чому війна для Росії – це природний…
Топ-6 інновацій львівських медиків
Війна стала поштовхом не лише для військових і держави подбати про сучасне озброєння. Події на Сході змусили удосконалюватись…
Українська медицина: топ-5 інновацій, що рятують життя
До Дня медичного працівника, який буде 17 червня, "Інститут Просвіти" зібрав найбільш важливі інноваційні розробки українських науковців, які…
«Конституцію приймали, коли до Києва підтягували війська»
Чому Конституцію 1996 року дописували за одну ніч? Чому Крим не зробили однією з областей, а автономією? А…
Не порушувати на українських дорогах має бути модно
В Україні з ДТП почали боротися за допомогою просвітництва та реклами. На популяризацію культури кермування в державному бюджеті…
Декларація про суверенітет – предтеча незалежності
16 липня 1990 року було ухвалено один із найважливіших в історії незалежної України документів – Декларацію про державний…
Айфони чи боінги не “народжуються” в селах: економічний розвиток за містами
Наприкінці ХХІ століття в містах сконцентрується 85% населення Землі. Людство швидкими темпами переїжджає в міста. Україна не виняток. За…
Хрещення Київської Русі: підміна фактів, маніпуляції та історична правда
Про релігійний сепаратизм, підкуп Константинопольського патріарха московськими правителями та офіційне визнання Царгородом Київської митрополії як Церкви-Матері. Історія Хрещення…
То в жар, то в дощ… Як кліматичний безлад впливає на Україну
Різкі перепади температури, надмірна спека, що не рік, то черговий температурний рекорд, затяжні дощі. Не треба бути науковцем,…
Втратити рідну мову і перейняти чужу – найгірший знак підданства, – Іван Малкович
Про мову як маркер національної самоідентифікації, прийнятність двомовності в часи війни, а також про сучасні приклади країн-сусідів у…
Україна – серед найбільш енергомарнотратних країн Європи
Щороку у світі фіксують новий температурний рекорд. Стихійні лиха вже вражають своїми масштабами. Лише торік, за оцінкою німецької…
ОСББ та управителі: більше про комунальну реформу в Україні
Цього літа в Україні стартував наймасштабніший етап житлово-комунальної реформи. Верховна Рада ухвалила Закон "Про житлово-комунальні послуги", який покликаний…
Андрей Шептицький: просвітник, який інвестував в Україну
Успішний банкір та підприємець, депутат, акціонер, реформатор, граф, який став монахом, меценат української освіти й культури. Маловідомі факти…
Іван Огієнко: Просвітництво як бій за державність
Іван Огієнко: Просвітництво як бій за державність [parallax-scroll id="3749"] Книги та державницька діяльність Івана Огієнка – це інформаційна бомба,…
Утворення ЗУНР: прецедент українського національного руху
Український національний рух засвідчив, що Україна навіть після віковічного поділу між імперіями – це нероздільна державотворча нація з…
Святий Миколай vs Дід Мороз
Дід Мороз родом з Радянського Союзу? Чи, може, більшовицька пропаганда його образ привласнила, відкоригувала й пустила в маси…
Як радянська влада змінила різдвяне меню та перетворила кулінарію на спосіб пропаганди
Майже сто років тому українцям офіційно заборонили святкувати Різдво і навіть споживати традиційне різдвяне меню – кутю та…
Економісти та юристи – лідери з безробіття
Про загрози на українському ринку праці, боротьбу за українських мігрантів, а також про те, чого насправді треба боятися…
“Теплі” кредити: про утеплення, економію та підводні камені
Середньостатистична українська сім’я щомісяця витрачає близько 1300 гривень на сплату комунальних послуг. За дослідженнями Державної служби статистики, це…
Критична інфраструктура України – під особливою увагою
В який спосіб Росія впливає на політичне та економічне життя України. 5 років тому Російська Федерація застосувала щодо…
Іван Піддубний: Сила України
Американці пропонували йому багатомільйонні гонорари та громадянство, росіяни досі називають "русским" богатирем, свідомо замовчуючи його національність. А він…
Подвиг Хмельницького – 370 років української держави
370 років тому сталася подія, яка змінила історію в Східній та Центральній Європі та розпочала добу відродження сучасної…
Сучасний Китай: 600 метрів доріг – за одну хвилину
Кільканадцять років тому людство стало свідком стрімкого розвитку Китаю. Переродження КНР, а з роками воно лише набирає обертів,…
Переяславська рада як перша спроба Москви нав’язати “русский мир”
Переяславська рада 1654 року в історії України – це одна з найбільш заполітизованих подій, яку Росія досі використовує…
Індійський феномен: найдревніша цивілізація з наймолодшою нацією
Індія сьогодні – це корови у мегаполісах і работоргівля, власна ядерна зброя та прорив у галузі інформаційних і…
Трансплантація в Україні: чи варто боятися чорних трансплантологів
Сьогодні українським пацієнтам успішно пересаджують органи навіть в Індії. В Україні близько 5 тисяч пацієнтів перебувають у черзі…
Південна Корея: економічне диво за одне покоління
Один зі світових лідерів у галузі інновацій. Взірець стійкого розвитку інноваційної економіки. Батьківщина найшвидшого торенту. Найпрацьовитіша нація у…
Невідомий Хмель: Тільки Бог знає, що Хмельницький гадає
Міг генерального писаря до гармати прив’язати, полковнику за неповагу голову відрубати і козаків діжкою горілки задобрити. Цільний і…
Ігор Сікорський: його літаками досі користуються американські президенти
Ігор Сікорський – українець, якого за життя називали батьком світового вертольотобудування. Вертоліт, який він винайшов, здійснив перший у…
“Розумний” Відень: чому віденцям невигідно купувати власне авто
Каршерінги, надшвидкий громадський транспорт і навіть автобуси-безпілотники. Це все про Відень – одне із найстаріших міст Європи. Ще…
У Суботові науковці знайшли ймовірне поховання Богдана Хмельницького
У родинній церкві-усипальниці георадари зафіксували старовинний склеп. Фахівці припускають, що це поховання самого гетьмана, яке шукали понад 300…
Добровільні відставки як показник демократичного суспільства
В українську політику переважно йдуть вирішувати особисті питання, тому й кількість відставок суттєво менша. Світова політика майорить низкою…
“Розумна” Барселона: для сміття – підземка, для повітря – датчики
Барселона – місто свободи та комфорту. Тут легко дихається навіть у 40-градусну спеку, немає заторів. Регулярно перевіряють якість…
“Розумний” Фрайбург: найкращий транспорт той, якого немає
Як і чому у Фрайбурзі зменшується кількість авто, а цілі квартали будують без машин і гаражів Розташований на…
Серед перших творців ракетно-космічної техніки – 80% українців
Українці першими створили космічні розробки, якими користується сучасна світова астронавтика та космонавтика, а також заклали основу для розвитку…
Антоненко-Давидович: На його похороні було більше кадебістів, аніж друзів
1928 року український мовознавець написав: "Щоб стати комуністом, треба навчитися вбивати". У пік розвитку комуністичного режиму виступав проти…
Замовчана війна: чому українці мало читають про російську агресію на Сході
Ланцюгова реакція байдужості: видавництвам невигідно друкувати, книгарням – продавати, а читачам – купувати. Про збитий моральний приціл українців…
Оксана Сироїд: “Пізнання географії та історії – забута зброя”
Перемога настане, коли українці зрозуміють, що головною загрозою національної безпеки України завжди була й буде Росія Про те,…
Путінський режим воюватиме “до останнього українця”
Втілюючи політику імперського реваншу, Москва не зупиниться на Україні… Російська агресія стала чи не найбільшим викликом для міжнародного…
Грушевський: актуальний, як і 100 років тому
Перший президент УНР, засновник української держави модерного часу, найвидатніший український історик. Українець, який подібно до відомих попередників –…
Як агломерація врятувала Париж від транспортного колапсу
А чи знаєте ви, що всесвітньо відомий культурний, політичний та торговий центр Париж менший за Вінницю, яка має…
Український правопис більшовики переписували кілька разів
А чи знаєте ви, що так звані мовні реформи в Радянській Україні відбувалися (увага!) у 28-му, 33-му та…
Остап Вишня: Терорист, петлюрівець, зв’язковий ОУН чи гуморист-патріот
Завдяки його творчості неграмотні починали вчитися грамоті, а зросійщені – переходили на рідну українську мову. Гуморист у час…