Львівський Безпековий Форум 2020

ВІДКРИВАЄМО ЗАНОВО ЦІННОСТІ СВІТОВОГО БЕЗПЕКОВОГО ПОРЯДКУ

Для одних держав цінністю є свобода і добробут. Тоді їхньою безпековою стратегією буде захистити і примножити. Проте для інших цінністю є страх і залежність людей від держави, зокрема залежність економічна. Безпековою стратегією таких держав буде агресія і руйнування.

Чи може бути безпековий порядок одним для всіх? Як цінності визначають стратегії і тактики, до яких вдаються держави, декларуючи захист і
збереження добробуту своїх людей, зокрема під час боротьби з пандемією у 2020?

Війна Росії проти України, яка триває сьомий рік, далі працює як краш-тест для міжнародної системи колективної безпеки. Чи може нова модель взаємодії між країнами у Чорному морі стати запобіжником від подальшої агресії Росії в регіоні?

Інформація вже перестала бути лише свободою. Останніми десятиліттями вона перетворилася на цінний ресурс і навіть сама стала владою над людьми. Владою стримувань чи противаг. Владою, яка загрожує свободі, з якої сама ж інформація повстала. Чи можемо ми зберегти людську гідність і захистити свободу в умовах свавілля влади інформації?

ОСНОВНІ ТЕМИ

COVID-19 І ВИКЛИКИ ДЛЯ МІЖНАРОДНОЇ БЕЗПЕКИ

Пандемія COVID-19 спричинила небачену у ХХІ столітті міжнародну ізоляцію, що кардинально розвернула увагу держав від міжнародної політики в напрямку подолання внутрішніх економічних проблем та проблем у сфері охорони здоров’я. Водночас виклики для безпеки у світі, зокрема у Балто-Чорноморському регіоні, не лише нікуди не зникли, але й значно посилилися.

Зміна Конституції Російської Федерації фактично закріпила відмову Російської Федерації від міжнародного права і заклала підґрунтя для подальших агресивних дій у регіоні. Щоразу більша роль інформаційних технологій загостила ще більше відносини між великими світовими гравцями і потребу країн у захисті критичної інфраструктури.

Які наслідки пандемії  COVID-19 для міжнародного безпекового світового порядку і ліберальних цінностей? Які старі та нові виклики для безпеки в умовах глобальної ізоляції? Що нова російська Конституція означає для теперішнього світового порядку?

ПОБУДОВА БЕЗПЕЧНОГО ТА ПРОЦВІТАЮЧОГО ЧОРНОМОРСЬКОГО РЕГІОНУ

Безпечний та процвітаючий регіон Чорного моря є критично важливим елементом міжнародної системи безпеки. На сьогодні регіон не є монолітним, переживає виклики різної природи, що ставить багато перешкод для спільного розуміння загроз і бачення спільного майбутнього. Чорне море як основна торгова артерія для більшості країн регіону сьогодні мілітаризується та монополізується Російською Федерацією, таким чином перетворюється на пусковий майданчик для російських військових операцій на Близькому Сході і у світі.

Чи агресивні дії Росії у Чорному морі та гібридна агресія в регіоні справді сприймається як спільний виклик? Які перешкоди та суперечки стримують країни від тіснішої співпраці і як їх можна подолати? Яка візія майбутнього регіону  з огляду на інтереси країн ?

ПОБУДОВА СПІЛЬНОЇ СТІЙКОСТІ ПЕРЕД ІНФОРМАЦІЙНИМИ ЗАГРОЗАМИ

Пандемія COVID-19 збільшила роль і владу інформаційних технологій у сучасному світі. Протягом десятиліть інформація розглядалася як свобода, необхідна для розвитку демократії та підтримки ліберального світового порядку. Згодом інформація стала також ресурсом, здатним продукувати додану вартість, і навіть незалежною владою, що впливає на мільярди людей в усьому світі. Таким чином платформи, що були створені для розвитку свободи, перетворили самі на загрозу свободі та ліберальному світовому порядку. Стає все більш очевидним, що новий світовий порядок має будуватися на принципі оновленої інформаційної свободи і захисту персональної інформаційної ідентичності.

Які інформаційні виклики для безпеки виявила пандемія і як їх можна подолати? Які міжнародні зусилля потрібні для захисту персональної інформаційної ідентичності?

ІНФОРМАЦІЙНИЙ ПЕРЛ ГАРБОР ПОПЕРЕДУ – ЯК ЗРОЗУМІТИ ЗАГРОЗИ І ЇХНІ НАСЛІДКИ

ПРОГРАМА

17:00-19:00
Вебінар ``COVID-19 І ВИКЛИКИ ДЛЯ МІЖНАРОДНОЇ БЕЗПЕКИ``
17:00-19:00
Вебінар ``БЕЗПЕЧНИЙ ТА ПРОЦВІТАЮЧИЙ РЕГІОН ЧОРНОГО МОРЯ: ВІЗІЯ СПІЛЬНОГО МАЙБУТНЬОГО``
17:00-19:00
Вебінар ``БЕЗПЕЧНИЙ ТА ПРОЦВІТАЮЧИЙ РЕГІОН ЧОРНОГО МОРЯ: ПОБУДОВА ЕФЕКТИВНОЇ ТА ВСЕОХОПНОЇ СИСТЕМИ КОЛЕКТИВНОЇ БЕЗПЕКИ ``
17:00-19:00
Вебінар ``ПОБУДОВА БЕЗПЕЧНОГО ТА ПРОЦВІТАЮЧОГО РГІОНУ ЧОРНОГО МОРЯ: КРЕШ ТЕСТ ДЛЯ НАПРАЦЮВАНЬ ФОРУМУ ( ПУБЛІЧНЕ ІНТЕРВ'Ю ГЕН.-ЛЕЙТ. БЕНА ХОДЖЕСА ДЛЯ УКРАЇНСЬКИХ ТА СВІТОВИХ ВИДАНЬ)``
17:00-19:00
Вебінар ``ІНФОРМАЦІЙНИЙ ПЕРЛ ГАРБОР ПОПЕРЕДУ – ЯК ЗРОЗУМІТИ ЗАГРОЗИ І ЇХНІ НАСЛІДКИ``
17:00-19:00
Вебінар ``ПЕРСОНАЛЬНА ІНФОРМАЦІЙНА ІДЕНТИЧНІСТЬ ЯК ОСНОВА НОВОГО СВІТОВОГО ПОРЯДКУ``

ГАЛЕРЕЯ

ПАРТНЕРИ