ПОСТАТІ. ЦЕ - УКРАЇНЦІ!


Про тих, чий внесок в історію/культуру/спорт став знаковим для України.
Про тих, чиє ім’я намагалися привласнити або ж зганьбити.
Про тих, кого гордо називаємо Українцями.

Як добре ти знаєш Шевченка? ТЕСТ

09/03/2020

Який автопортрет Шевченка був довго заборонений цензурою? Якою штучною мовою перекладено поезію Кобзаря? Та у якій країні розташований пам’ятник Шевченку, де він зображений у ролі римського патриція? Цікаво дізнатися відповіді? Тоді цей тест буде саме…

Чикаленко: “Любити Україну до глибини власної кишені”

21/12/2019

“Легко любити Україну до глибини душі, спробуйте любити її до глибини власної кишені” Ці слова належать саме Євгенові Чикаленку – одному з найбагатших підприємців початку ХХ століття. Майже весь свій статок він віддавав на популяризацію…

Микола Лукаш: Найвидатніший світовий перекладач, замовчаний на Батьківщині

18/12/2019

Завдяки перекладам Миколи Лукаша українська інтелігенція дізналася про багатство та красу рідної української мови. А світова спільнота визнала: переклади геніального українця кращі за оригінали. Коли натовп вигукував партійним діячам “Ура”, поліглот, інтелектуал, перекладач Микола Лукаш…

Сковорода: цікаві факти про українського мандрівного філософа

03/12/2019

“Мандрівна академія”, “людина-університет” своєї епохи. Це про Григорія Сковороду. За життя він не видав жодної книги. Натомість читачі його шукали самі, масово читали та цитували, переписували рукописи та пропагували їх. Про нього у  творах згадував…

Остап Вишня: Терорист, петлюрівець, зв’язковий ОУН чи гуморист-патріот

13/11/2019

Завдяки його творчості неграмотні починали вчитися грамоті, а зросійщені – переходили на рідну українську мову. Гуморист у час партійної тиранії. Затятий патріот України в епоху тотальних репресій та колективного насилля. Мегапопулярний, проте з правами в’язня…

Грушевський: актуальний, як і 100 років тому

26/09/2019

Перший президент УНР, засновник української держави модерного часу, найвидатніший український історик. Українець, який подібно до відомих попередників – Костомарова, Антоновича, Грінченка – народився двічі. Вдруге тоді, коли, проживаючи у зросійщеному оточенні, перейшов на українську мову…

Антоненко-Давидович: На його похороні було більше кадебістів, аніж друзів

05/08/2019

1928 року український мовознавець написав: “Щоб стати комуністом, треба навчитися вбивати”. У пік розвитку комуністичного режиму виступав проти зросійщення українського правопису. Своєю книгою “Як ми говоримо” започатковує своєрідну моду на літературу, коли легко й доступно…

Серед перших творців ракетно-космічної техніки – 80% українців

19/07/2019

Українці першими створили космічні розробки, якими користується сучасна світова астронавтика та космонавтика, а також заклали основу для розвитку радянської космонавтики. Історія освоєння космосу українцями починається ще з ХІХ століття і є не лише давньою, а…

Ігор Сікорський: його літаками досі користуються американські президенти

06/06/2019

Ігор Сікорський – українець, якого за життя називали батьком світового вертольотобудування. Вертоліт, який він винайшов, здійснив перший у світі трансатлантичний переліт. Сікорський відкрив світові багатопропелерні літаки, які безпечно літали навіть після того, як один з…