Наше життя неможливо уявити без різноманітних ґаджетів. Ми користуємось ними вдома, на роботі і навіть керуючи авто, наражаючи при цьому на небезпеку не тільки себе, а й інших людей.
Дедалі більше автопригод стається тоді, коли водії на мить відволіклись на смартфон.
Заборона на розмову телефоном за кермом існує в багатьох країнах, і в Україні зокрема. Лише штрафи різні.
Зокрема у Голландії за телефонні розмови за кермом вас змусять заплатити 230 євро. В Іспанії – 200 євро, в Італії – 160, а у Франції – 135 євро. В Україні, до порівняння, штраф – заледве 15 євро (425-510 гривень).
Щобільше, якщо ви в Іспанії потрапили в аварію, поліція має право перевірити: а чи не користувались ви бува смартфоном за кермом. Міру покарання за розмову телефоном за кермом там хочуть прирівняти до кермування напідпитку.
У країні розгорнули цілу кампанію з безпеки дорожнього руху, спрямовану на водіїв, що мають звичку користуватись телефоном за кермом.
Громадські активісти порахували: в Україні через смартфон від дороги відволікається що п’ятий водій. Найчастіше у великих містах – у Києві, Миколаєві та Черкасах це робить кожен третій водій. І саме розмови за кермом – одна із причин великої кількості скоєних ДТП.
Спробуйте зробити дві справи одночасно: наприклад, читати книгу і говорити телефоном. Виходить не дуже вдало, правда? То чому ж ви гадаєте, що вам вдасться керувати авто й читати чи писати смс?
Це міф. Як і те, що прокладати шлях через навігатор під руху, безпечно.
Ви досі думаєте, що якщо швидко прочитати повідомлення за кермом, нічого не станеться? Саме в той момент, коли ви відволіклися на телефон, може статися подія, яка вимагатиме від вас миттєвої реакції.
Водії, які читають чи пишуть повідомлення, мають у 20 разів більше шансів спричинити ДТП.
І зовсім неважливо, розмовляє водій через “hands free” чи тримає телефон рукою.
Найбезпечніше – зупинитись на узбіччі й зробити важливий дзвінок чи написати повідомлення в соцмережі. Не думайте, що ви унікальні. Писати і кермувати одночасно, не ризикуючи життям, НЕМОЖЛИВО!
Одне sms, написане за кермом, нічого не вирішить, проте може бути останнім. Бережіть себе!
url=https://youtu.be/OTZGtwurI3QПрограма створена в межах спільного проекту із Телеканалом новин “24” “NOTA BENE: NЕ БАЙДУЖЕ” – серії відеонотаток про наболіле та актуальне для українців. Мета проекту – не просто окреслити проблему, а запропонувати прості у виконанні лайфхаки, які хоч на крок наблизять нас до її розв’язання.
Дата оновлення 19/08/2019 12:03
Досвід Туреччини засвідчує: нехтування вимогами безпеки та загравання влади з будівельним бізнесом призводить до катастрофічних наслідків. Україні, на яку чекає…
Як вдається українцям, які тікають від війни, повернути впевненість і бажання жити далі Щоденно до Львова приїздить кілька тисяч біженців.…
Російським окупантам не вдалося захопити столицю України ні за чотири години, ні за три дні. Як і пройтися парадом Хрещатиком,…
Як місто за лічені дні перетворилося на гуманітарний хаб України Замість безтурботних туристів – сотні тисяч біженців. На місці відомого…
Українські згуртовані міста сьогодні показують приклад довіри – людей до влади і влади до людей. Про військову стратегію. Коротко. Щоб…
Замість очікуваних окупантами квітів – український гімн та екстрене голосування за територіальну цілісність України. Херсон… 28 днів війни. Із них…