Мобільний за кермом: життя чи sms

Наше життя неможливо уявити без різноманітних ґаджетів. Ми користуємось ними вдома, на роботі і навіть керуючи авто, наражаючи при цьому на небезпеку не тільки себе, а й інших людей.

Дедалі більше автопригод стається тоді, коли водії на мить відволіклись на смартфон.

Заборона на розмову телефоном за кермом існує в багатьох країнах, і в Україні зокрема. Лише штрафи різні.

Зокрема у Голландії за телефонні розмови за кермом вас змусять заплатити 230 євро. В Іспанії – 200 євро, в Італії – 160, а у Франції – 135 євро. В Україні, до порівняння, штраф – заледве 15 євро (425-510 гривень).

Щобільше, якщо ви в Іспанії потрапили в аварію, поліція має право перевірити: а чи не користувались ви бува смартфоном за кермом. Міру покарання за розмову телефоном за кермом там хочуть прирівняти до кермування напідпитку.

У країні розгорнули цілу кампанію з безпеки дорожнього руху, спрямовану на водіїв, що мають звичку користуватись телефоном за кермом.

Громадські активісти порахували: в Україні через смартфон від дороги відволікається що п’ятий водій. Найчастіше у великих містах – у Києві, Миколаєві та Черкасах це робить кожен третій водій. І саме розмови за кермом – одна із причин великої кількості скоєних ДТП.

Спробуйте зробити дві справи одночасно: наприклад, читати книгу і говорити телефоном. Виходить не дуже вдало, правда? То чому ж ви гадаєте, що вам вдасться керувати авто й читати чи писати смс?

Це міф. Як і те, що прокладати шлях через навігатор під руху, безпечно.

Ви досі думаєте, що якщо швидко прочитати повідомлення за кермом, нічого не станеться? Саме в той момент, коли ви відволіклися на телефон, може статися подія, яка вимагатиме від вас миттєвої реакції.

Водії, які читають чи пишуть повідомлення, мають у 20 разів більше шансів спричинити ДТП.

І зовсім неважливо, розмовляє водій через “hands free” чи тримає телефон рукою.

Найбезпечніше – зупинитись на узбіччі й зробити важливий дзвінок чи написати повідомлення в соцмережі. Не думайте, що ви унікальні. Писати і кермувати одночасно, не ризикуючи життям, НЕМОЖЛИВО!

Одне sms, написане за кермом, нічого не вирішить, проте може бути останнім. Бережіть себе!

Програма створена в межах спільного проекту із Телеканалом новин “24” “NOTA BENE: NЕ БАЙДУЖЕ” – серії відеонотаток про наболіле та актуальне для українців. Мета проекту – не просто окреслити проблему, а запропонувати прості у виконанні лайфхаки, які хоч на крок наблизять нас до її розв’язання.