Категорії: NOTA BENE

Як подолати залежність від соцмереж

Людство “підсіло” на соціальні мережі. Люди прокручують новинну стрічку так довго, що це стає шкідливим. Близько 10% користувачів інтернету насправді не здатні контролювати, скільки часу вони онлайн. Зрештою, не помічають, як стають дратівливими, більше їдять за комп’ютером чи ґаджетом. А це перші симптоми залежності, яку порівнюють з наркотичною.

Заради ефектного фото чи відео для соцмереж молодь навіть гине під час зйомок. Ще не забулася трагічна загибель двох сестер із Харкова. Це лякає, якщо зважити, що соцмережами користується кожен третій мешканець планети. А в країнах на кшталт Британії підлітки близько 14 годин на тиждень – у смартфонах. Люди припиняють жити власним життям і живуть ілюзією.

Інсайдери з кремнієвої долини застерігають: сітка соцмереж продумана таким чином, щоб спочатку вкрасти вашу увагу, а потім її вдало продати рекламодавцям. І заробити на цьому чималі кошти.

Їсте з гаджетом, дратуєтесь, коли не онлайн – перші ознаки залежності.

Всілякі вподобайки, можливість прокручувати стрічку новин та перевіряти повідомлення, анонімно спілкуватися, навіть дизайн – це все технологічні хитрощі, аби зробити вас залежним. Дослідження кажуть: через надмір соцмереж з’являється безсоння, депресія та тривожність. Страждає не лише психіка. Серйозних травм зазнає мозок.

Через надмір соцмереж – безсоння, депресія та тривожність.

Як подолати залежність від соцмереж? Спробуйте повернутись в реальність. Частіше зустрічайтесь із друзями, знайдіть хобі, не пов’язане з ґаджетами. Подорожуйте, знайомтесь з людьми «тут і зараз». І спробуйте позбутися  звички фотографувати їжу, місця та подумки формулювати коментар до майбутнього посту.

Повертайтеся в реальність – подорожуйте, знайдіть хобі, не пов’язане з ґаджетами.

А ще – обмежте кількість мобільних додатків та вимкніть звукове сповіщення на телефоні. Саме страх пропустити важливу інформацію робить вас залежним від соцмереж. Візьміть за звичку на ніч читати, бодай кілька сторінок паперової книжки. Натомість ґаджет залишайте в іншій кімнаті. Відстежуйте, скільки часу проводите в інтернеті. А якщо розумієте, що не спроможні впоратись із залежністю від соцмереж самотужки – зверніться до психолога.

url=https://youtu.be/fCMc-0NYZmI

Програма створена в межах спільного проекту із Телеканалом новин “24” “NOTA BENE: NЕ БАЙДУЖЕ” – серії відеонотаток про наболіле та актуальне для українців. Мета проекту – не просто окреслити проблему, а запропонувати прості у виконанні лайфхаки, які хоч на крок наблизять нас до її розв’язання.

Дата оновлення 12/08/2019 11:37

Поділитись

Найсвіжіші новини

  • АКТУАЛЬНО
  • Аналітика
  • Новини

Закон 5655 як ідеальний злочин: пояснення на досвіді Туреччини

Досвід Туреччини засвідчує: нехтування вимогами безпеки та загравання влади з будівельним бізнесом призводить до катастрофічних наслідків. Україні, на яку чекає…

23/02/2023 11:09
  • Новини

Львів турбується про переселенців – і у форматі екскурсій також

Як вдається українцям, які тікають від війни, повернути впевненість і бажання жити далі Щоденно до Львова приїздить кілька тисяч біженців.…

13/04/2022 16:38
  • Аналітика
  • Новини

Київ: бліцкриг провалився

Російським окупантам не вдалося захопити столицю України ні за чотири години, ні за три дні. Як і пройтися парадом Хрещатиком,…

09/04/2022 12:54
  • Аналітика
  • Новини

Львів: відпочинемо після перемоги

Як місто за лічені дні перетворилося на гуманітарний хаб України Замість безтурботних туристів – сотні тисяч біженців. На місці відомого…

30/03/2022 12:54
  • Аналітика
  • Новини

Сильне місто – поразка для ворога

Українські згуртовані міста сьогодні показують приклад довіри – людей до влади і влади до людей. Про військову стратегію. Коротко. Щоб…

28/03/2022 11:58
  • Аналітика

Херсон – розрив шаблону для росіян

Замість очікуваних окупантами квітів – український гімн та екстрене голосування за територіальну цілісність України. Херсон… 28 днів війни. Із них…

24/03/2022 13:04