Як подолати залежність від соцмереж

Людство “підсіло” на соціальні мережі. Люди прокручують новинну стрічку так довго, що це стає шкідливим. Близько 10% користувачів інтернету насправді не здатні контролювати, скільки часу вони онлайн. Зрештою, не помічають, як стають дратівливими, більше їдять за комп’ютером чи ґаджетом. А це перші симптоми залежності, яку порівнюють з наркотичною.

Заради ефектного фото чи відео для соцмереж молодь навіть гине під час зйомок. Ще не забулася трагічна загибель двох сестер із Харкова. Це лякає, якщо зважити, що соцмережами користується кожен третій мешканець планети. А в країнах на кшталт Британії підлітки близько 14 годин на тиждень – у смартфонах. Люди припиняють жити власним життям і живуть ілюзією.

Інсайдери з кремнієвої долини застерігають: сітка соцмереж продумана таким чином, щоб спочатку вкрасти вашу увагу, а потім її вдало продати рекламодавцям. І заробити на цьому чималі кошти.

Їсте з гаджетом, дратуєтесь, коли не онлайн – перші ознаки залежності.

Всілякі вподобайки, можливість прокручувати стрічку новин та перевіряти повідомлення, анонімно спілкуватися, навіть дизайн – це все технологічні хитрощі, аби зробити вас залежним. Дослідження кажуть: через надмір соцмереж з’являється безсоння, депресія та тривожність. Страждає не лише психіка. Серйозних травм зазнає мозок.

Через надмір соцмереж – безсоння, депресія та тривожність.

Як подолати залежність від соцмереж? Спробуйте повернутись в реальність. Частіше зустрічайтесь із друзями, знайдіть хобі, не пов’язане з ґаджетами. Подорожуйте, знайомтесь з людьми «тут і зараз». І спробуйте позбутися  звички фотографувати їжу, місця та подумки формулювати коментар до майбутнього посту.

Повертайтеся в реальність – подорожуйте, знайдіть хобі, не пов’язане з ґаджетами.

А ще – обмежте кількість мобільних додатків та вимкніть звукове сповіщення на телефоні. Саме страх пропустити важливу інформацію робить вас залежним від соцмереж. Візьміть за звичку на ніч читати, бодай кілька сторінок паперової книжки. Натомість ґаджет залишайте в іншій кімнаті. Відстежуйте, скільки часу проводите в інтернеті. А якщо розумієте, що не спроможні впоратись із залежністю від соцмереж самотужки – зверніться до психолога.

 

 

Програма створена в межах спільного проекту із Телеканалом новин “24” “NOTA BENE: NЕ БАЙДУЖЕ” – серії відеонотаток про наболіле та актуальне для українців. Мета проекту – не просто окреслити проблему, а запропонувати прості у виконанні лайфхаки, які хоч на крок наблизять нас до її розв’язання.