Українці утримують близько чотирьох мільйонів собак. Проте за своїми улюбленцями прибирають лише 2% із 12 мільйонів власників.
Собачими туалетами переважно стають дитячі майданчики, сквери та тротуари. За таку поведінку в Європі вже давно штрафують. Але головне – там розуміють, чому за своєю собакою треба прибирати. Що казати, навіть шведська принцеса не вважає принизливим підбирати лайно за своїм псом.
Річ не лише в неестетичності та екології. За висновками імунологів, під загрозою – наше здоров’я. Вдумайтеся, лише в 1 грамі собачих фекалій – 23 мільйони бактерій. І ми ними дихаємо. Навіть, коли людина не торкається руками землі і дотримується правил гігієни, – вона все одно в зоні небезпеки. Заразитись можна, просто облизуючи губи у вітряну погоду. Стафілококи, стрептококи і алергія – ось можливі хвороби, якщо собачі випорожнення лишати на газонах.
Дійсно, в Україні бракує належної інфраструктури для вигулу тварин. Першим містом, яке обіцяє її створити, є Львів. Для цього напрацювали цілу стратегію. В інших містах активісти встановлюють так звані собачі вбиральні і смітники, власникам псів роздають одноразові пакети.
За українським законом, із собаками не можна гуляти на бульварах і пляжах, у парках та скверах, на дитячих і спортивних майданчиках, приводити їх у магазини, кінотеатри, аптеки та лікарні.
Чистота міста фактично у наших руках. Просто любити чотирилапих мало, треба ще й вміти брати за них відповідальність.
url=https://youtu.be/oR4k0zhJRas
Дата оновлення 11/10/2019 11:42
Досвід Туреччини засвідчує: нехтування вимогами безпеки та загравання влади з будівельним бізнесом призводить до катастрофічних наслідків. Україні, на яку чекає…
Як вдається українцям, які тікають від війни, повернути впевненість і бажання жити далі Щоденно до Львова приїздить кілька тисяч біженців.…
Російським окупантам не вдалося захопити столицю України ні за чотири години, ні за три дні. Як і пройтися парадом Хрещатиком,…
Як місто за лічені дні перетворилося на гуманітарний хаб України Замість безтурботних туристів – сотні тисяч біженців. На місці відомого…
Українські згуртовані міста сьогодні показують приклад довіри – людей до влади і влади до людей. Про військову стратегію. Коротко. Щоб…
Замість очікуваних окупантами квітів – український гімн та екстрене голосування за територіальну цілісність України. Херсон… 28 днів війни. Із них…