Чому українці не прибирають за своїми псами і чим це загрожує

Українці утримують близько чотирьох мільйонів собак. Проте за своїми улюбленцями прибирають лише 2% із 12 мільйонів власників.

Собачими туалетами переважно стають дитячі майданчики, сквери та тротуари. За таку поведінку в Європі вже давно штрафують. Але головне – там розуміють, чому за своєю собакою треба прибирати. Що казати, навіть шведська принцеса не вважає принизливим підбирати лайно за своїм псом.

Шведська принцеса не вважає принизливим підбирати лайно за своїм псом. Фото – https://dniprograd.org/

Річ не лише в неестетичності та екології. За висновками імунологів, під загрозою – наше здоров’я. Вдумайтеся, лише в 1 грамі собачих фекалій – 23 мільйони бактерій. І ми ними дихаємо. Навіть, коли людина не торкається руками землі і дотримується правил гігієни, – вона все одно в зоні небезпеки. Заразитись можна, просто облизуючи губи у вітряну погоду.  Стафілококи, стрептококи і алергія – ось можливі хвороби, якщо собачі випорожнення лишати на газонах.

Дійсно, в Україні бракує належної інфраструктури для вигулу тварин. Першим містом, яке обіцяє її створити, є Львів. Для цього напрацювали цілу стратегію. В інших містах активісти встановлюють так звані собачі вбиральні і смітники, власникам псів роздають одноразові пакети.

За українським законом, із собаками не можна гуляти на бульварах і пляжах, у парках та скверах, на дитячих і спортивних майданчиках, приводити їх у магазини, кінотеатри, аптеки та лікарні.

  • Не бійтеся ввічливо робити зауваження собачникам-порушникам.
  • Вивішайте таблички – із зайвим нагадуванням, що на вашому майданчику вигул собак заборонено.

Чистота міста фактично у наших руках. Просто любити чотирилапих мало, треба ще й вміти брати за них відповідальність.