Зелені міста – міста майбутнього

Як ви собі уявляєте місто майбутнього? Чисті вулиці, авто, що літають, і скрізь роботи? А експерти-екологи прогнозують: міста майбутнього – це зелені міста!

Тенденція “go green”, тобто озеленюйся – справжній тренд у світі. У Лондоні та Мадриді зелені зони – це третина міської площі. Утім урбаністи не обмежуються лише закладенням нових парків і скверів.

Дерева на дахах чи овочеві грядки на відкритих терасах – не така вже й дивовижа. Надзвичайно популярними стають і вертикальні сади, які облаштовують ззовні та всередині будівель. Рослини висаджують просто на стінах.

У Відні, наприклад, створюють неперервні зелені коридори. Ними можна дістатися з однієї точки міста в іншу, не виходячи з-під крони дерев, тобто через сквери, парки, алеї та променади.

А в Парижі взялися за озеленення кожного шкільного подвір’я – облаштовують “зелені стіни” та міські городи.

Тропіки в офісах – теж уже не фантастика. Компанія Amazon перетворила свою офісну будівлю на справжній тропічний ліс! 40 тисяч екзотичних рослин, підвісний міст, водоспади і кам’яні доріжки. Замість конференц-залів – зимовий сад.

І такі еко-офіси – це вже не фантастика. За опитуванням компанії PWC, 86% молодих американців готові змінити місце праці, якщо роботодавець ставиться безвідповідально до довкілля. А це своєрідний стимул.

Озеленення створює природний затінок, захищає від пилу і шуму, утримує вологу від опадів та очищає повітря. Навіть захищає від повеней.

Нині половина людства мешкає саме в містах. За прогнозами ООН, цей показник лише стрімко збільшуватиметься і за 30 років сягне 66%. Швидка глобальна урбанізація – і як наслідок: на Землі – глобальне потепління. Чисельні дослідження екологів переконують: льодовиків меншає – дерев має більшати. Лише так можна врятувати планету від надміру вуглекислого газу в повітрі.

Більше про озеленення дивіться у відео:

 

Програма створена в межах спільного проекту із Телеканалом новин “24” “NOTA BENE: NЕ БАЙДУЖЕ” – серії відеонотаток про наболіле та актуальне для українців. Мета проекту – не просто окреслити проблему, а запропонувати прості у виконанні лайфхаки, які хоч на крок наблизять нас до її розв’язання.