Український парламент 9-го скликання: чи не пошкодуємо про оновлення

Парламент кожної країни приймає закони, за якими всі ми живемо. Його значення переоцінити неможливо. І часто одне слово в законі може впливати на долі мільйонів людей.

Український парламент має шанс оновитися. Але яким буде це оновлення?

До Верховної Ради України рвуться партії очевидного проросійського спрямування, а також масово балотуються тимчасово безробітні, пенсіонери та селебретіс. Лише за партійними списками, кандидують понад 60 представників шоу-бізу, відомі завдяки телебаченню.

За соціологічними опитуваннями, понад третина українців прагне бачити в політиці нові обличчя. Партії теж про це знають і підлаштовуються. Значна частина з них веде до парламенту армію шоуменів. Серед партій, які обрали професіоналізм, а не шоу – одиниці.

Видовища та хліба людство прагнуло завжди, ще за часів Древнього Риму. Чи не першим шоуменом в політиці можна назвати імператора Калігулу. Саме він зробив свого коня громадянином Риму і навіть сенатором. Спочатку це смішило, але згодом Рим потонув у крові та жорстокості.

Шоумени в політиці – не новина, особливо таких багато в Росії та країнах Латинської Америки. Скажімо, до російської Держдуми щоразу балотується армія популярних акторів, співаків та спортсменів. За кількістю селебретіс, ця країна дає фору всім.

Спочатку принцип “хліба й видовищ” працює. Але прозріння настає досить швидко. Утім на те, щоб виправити зроблену помилку, потрібно багато зусиль.

21 липня українці мають прийти на вибори і проголосувати. Нові обличчя потрібні. Але і серед них можуть бути корупціонери чи невігласи.

  • Ставтесь до політики як до ремесла.
  • Обирайте найкращих у своїй сфері. Україні потрібні справжні депутати: кваліфіковані і сумлінні.
  • І не орієнтуйтесь лише на соціологічні опитування, так впливають на ваш вибір.
  • Голосуйте за своїм переконанням!