Україна – у топ-10 країн за кількістю безпритульних тварин: як це змінити

Україна – у топ-10 країн світу за найбільшою кількістю тварин. Кожен другий українець має домашнього улюбленця. Утім таке лідерство стосується і безпритульних тварин. До останніх років в Україні практично нічого не робили, аби кількість чотирилапих безхатьків не зростала. Більшість з них живуть і розмножуються на вулиці, і лише невелику частину загубили чи кинули господарі.

За кордоном хвостаті безхатьки стали членами суспільства. Про них не просто знають, про них піклуються.

У Туреччині безпритульних чотирилапих відловлюють, стерилізують, а потім знову випускають на вулицю. У цілій країні встановили спеціальні автомати, які видають корм тваринам-безхатченкам у обмін на порожні пластикові пляшки.

А в Німеччині взагалі офіційно визнано професію «Захисник тварин». Тут активно діють громадські організації, які борються за права безпритульних кішок і собак. Якщо тварина опиняється на вулиці або з нею жорстоко поводяться – на власника чекає штраф до 25-ти тисяч євро або й в’язниця до 3 років.

В Україні успішний приклад маємо у Львові. У місті діє окреме комунальне підприємство, яке опікується безпритульними тваринами.

Його правцівники відловлюють безпритульних собак на вулицях міста та доправляють їх на вакцинацію у ветеринарно-стерилізаційний центр. За потреби собак лікують від хвороб. Потім – стерилізують. Якщо пса не вдалося прилаштувати у нову родину за 15 днів, якщо він неагресивний і здоровий, його чіпують, вносять усю інформацію в базу даних та повертають на місце відлову. Під нагляд опікунів. Такий собака більше не розмножується та не поширює інфекцій.

Натомість вуличних котів, що мешкають у під’їздах і підвалах, відловлюють самі львів’яни та привозять у ветеринарний центр.

Наше ставлення до чотирилапих – це як показник гуманності. Байдуже до тварин суспільство не може бути добрим до людини.

*Програма створена в межах спільного проекту із Телеканалом новин “24” “NOTA BENE: NЕ БАЙДУЖЕ” – серії відеонотаток про наболіле та актуальне для українців. Мета проекту – не просто окреслити проблему, а запропонувати прості у виконанні лайфхаки, які хоч на крок наблизять нас до її розв’язання.