Тортури чи веселощі: чому світ відмовляється від цирку з тваринами

Неймовірні виступи диких тварин, бездоганне виконання команд, яскраве світло софітів. Кілька століть шоу з тваринами були однією з найулюбленіших сімейних розваг. Але яку ціну за такі веселощі платять самі тварини? І що залишається за лаштунками?

Щоби змусити ведмедя затанцювати, його годинами дресирують на розпеченій поверхні під музику. Роблять це доти, доки це не стане умовним рефлексом. Аби тигр стрибав через вогняне кільце, його б’ють палицею або застосовують електрошокер.

Жоден цирк не може забезпечити тваринам гідні умови утримання. Звірі до 80% життя проводять в затісних вольєрах.

Жахливі умови та щоденна дресура методом батога і пряника – як наслідок психіка тварин не витримує: одні стають агресивними, інші – депресують. Відтак нападають на дресерувальника і навіть на глядачів.

Утім цирк може бути успішним і без тварин. Яскравий приклад німецького цирку. Там диких тварин замінили голограмами. Побачити таке глядачів не бракувало.

Після масштабної акції, що прокотилася світом, від циркових шоу з дикими і свійськими тваринами вже відмовилися 50 країн світу.

Кілька років тому до цієї акції-протесту приєдналася і Україна. Київ, Одеса, Вінниця, Львів. Низка українських міста відмовилась від пересувних цирків, заборонила експлуатацію тварин у дельфінаріях. Набув сили і закон про посилення кримінальної відповідальності за жорстоке поводження з тваринами.

Не відвідувати цирк з тваринами – наразі єдина дієва можливість позбавити звірів від щоденних тортур.