Smart City: коли українські міста стануть “розумними”

До 2020 року у світі буде близько 600 “розумних” міст, прогнозують провідні консалтингові компанії. І ці міста будуть генерувати до 60% світового ВВП.

То що ж таке смарт, або “розумні” міста? Це радше концепція. І в її основі – місто, що використовує різноманітні сучасні інформаційні технології задля ефективнішого функціонування. Йдеться передусім про транспорт, енергетику, охорону здоров’я, електронне урядування.

У режимі реального часу різноманітні датчики збирають дані, аналізують її, а головне – коригують дію міських систем, аби вони працювали ефективніше.  А це економія коштів, кращий сервіс та комфортніше місто для його мешканців.

“Розумне” місто Сінгапур 

На порталі державних слуг Сінгапура доступні 650 онлайн-сервісів

Сінгапур – місто, в якому живе майже 6 мільйонів людей. Уся інфраструктура буквально просякнута інтелектуальними технологіями. Тут діє безпілотне метро. Через додаток можна дізнатися час прибуття автобуса і кількість вільних місць у ньому. Спеціальні датчики на переходах подовжують зелене світло для літніх людей і осіб з інвалідністю. Смарт-системи фіксують, скільки води споживає мешканець. А якщо літня людина впала в будинку, то система миттю відправить сигнал до лікарні. На порталі державних слуг Сінгапура доступні 650 онлайн-сервісів.

А що в Україні?

Українські міста роблять лише перші кроки у смарт-напрямку. «Розумними» прагнуть стати Львів, Дніпро, Харків, Одеса, Київ.

На це їм знадобиться щонайменше 10 років. Розумне вуличне освітлення, смарт-парковки – наразі це лише окремі ініціативи, а не одна величезна національна програма, як у Сінгапурі.

За прогнозами ж аналітиків, всесвітній ринок “розумних” міських послуг у 2020 році сягне чотирьохсот мільярдів доларів. А отже, смарт-технології – це перспектива. Утім, щоб досягнути результату за 10 років, українським містам треба починати над цим працювати вже сьогодні.

 

Головне зображення: galinfo.com.ua

*Програма створена в межах спільного проекту із Телеканалом новин “24” “NOTA BENE: NЕ БАЙДУЖЕ” – серії відеонотаток про наболіле та актуальне для українців. Мета проекту – не просто окреслити проблему, а запропонувати прості у виконанні лайфхаки, які хоч на крок наблизять нас до її розв’язання.