Впродовж лише останніх 65-ти років людство виробило понад вісім мільярдів тон пластику. Більша частина цього непотребу – пластикові пакети. Саме їх називають екологічною чумою XXI століття.
В об’ємі – це як 25 тисяч нью-йорських хмарочосів, а вагою – як мільярд слонів.
У світовий океан щороку потрапляє 8 мільйонів тон пластику. Якщо такими темпами рухатися далі, то до 2050 року в океанах за вагою буде більше пластику ніж риби.
За підрахунками екологів, кожна людина за рік використовує близько 500 поліетиленових мішечків. А один такий пакет розкладається понад 100 років.
Сьогодні вже 33 країни світу повністю заборонили використання поліетиленових пакетів. Ще 53 країни запровадили часткову заборону або податок. Найбільш жорстоке покарання у Кенії – за використання поліетиленових пакетів там можна відсидіти за ґратами до 4 років, або сплатити штраф сумою 40 тисяч доларів.
В Україні таких штрафів немає, але Київ, Львів, а також містечка Славське та Дрогобич, офіційно рекомендували обмежити використання поліетиленових пакетів у торговельних мережах.
Замінити звичні нам пакети просто – як альтернативу можна використовувати еко-сумки, вони зручні та практичні. Їх можна легко прати та використовувати багаторазово. Ще є плетені сумки-сіточки, у яких зручно переносити продукти і товари. Тканинні ж мішечки чудово підійдуть для сипучих продуктів.
Ми не успадкували Землю від своїх батьків, ми її позичили у своїх дітей. Тому зобов’язані виробити для себе нову культуру споживання!
Більше дивіться у програмі “NOTA BENE”:
*Програма створена в межах спільного проекту із Телеканалом новин “24” “NOTA BENE: NЕ БАЙДУЖЕ” – серії відеонотаток про наболіле та актуальне для українців. Мета проекту – не просто окреслити проблему, а запропонувати прості у виконанні лайфхаки, які хоч на крок наблизять нас до її розв’язання.
Дата оновлення 04/12/2018 18:25
Досвід Туреччини засвідчує: нехтування вимогами безпеки та загравання влади з будівельним бізнесом призводить до катастрофічних наслідків. Україні, на яку чекає…
Як вдається українцям, які тікають від війни, повернути впевненість і бажання жити далі Щоденно до Львова приїздить кілька тисяч біженців.…
Російським окупантам не вдалося захопити столицю України ні за чотири години, ні за три дні. Як і пройтися парадом Хрещатиком,…
Як місто за лічені дні перетворилося на гуманітарний хаб України Замість безтурботних туристів – сотні тисяч біженців. На місці відомого…
Українські згуртовані міста сьогодні показують приклад довіри – людей до влади і влади до людей. Про військову стратегію. Коротко. Щоб…
Замість очікуваних окупантами квітів – український гімн та екстрене голосування за територіальну цілісність України. Херсон… 28 днів війни. Із них…