Публічні простори: комфортно і людям, і бізнесу

Хай-Лайн парк у Нью-Йорку – один з найпопулярніших публічних просторів. Це паркова алея завдовжки понад два кілометри та ще й на висоті 10 метрів над землею.

Його створили замість покинутої залізниці, якою на початку минулого століття транспортували вантажі у найбільший індустріальний район Нью-Йорка. Ландшафтні архітектори та дизайнери поєднали модерний дизайн, грубі індустріальні конструкції з бетону, сталі та деревини із унікальною добіркою рослин – і ось Хай-Лайн – один з найбільш популярних публічних просторів міста, який до того ж заохочує людей більше пересуватися пішки. Ньюйорківці прогулюються аж чотирма районами Мангеттена.

Нині провідні світові міста дедалі більше уваги приділяють облаштуванню публічних просторів. Тобто місць, відкритих і доступних для всіх людей і водночас закритих для транспорту. Громадські площі, сквери, парки, пляжі, навіть тротуари. Головне – аби людям було тут комфортно зустрічатися, спілкуватися, відпочивати й навіть дискутувати.

Урбаністи одностайні: успішність сучасного міста сьогодні залежить від того, чи має воно достатньо зручних і доступних публічних просторів. Українські міста – не виняток. Адже це не лише комфорт і затишок, а й часто економічна вигода для міста.

Де комфортно людям – комфортно й бізнесу. Пішохідні зони чи оригінальні сквери приваблюють туристів. У публічних просторах люди затримуються довше – а отже, залишають більше грошей у довколишніх магазинах і кафе.

Та не все вимірюється грошима. Коли люди дбають про своє оточення, наприклад, перетворюють пустир на сад, вони розуміють: дбати про своє місто треба не лише комунальним службам, а всім гуртом.

 

*Програма створена в межах спільного проекту із Телеканалом новин “24” “NOTA BENE: NЕ БАЙДУЖЕ” – серії відеонотаток про наболіле та актуальне для українців. Мета проекту – не просто окреслити проблему, а запропонувати прості у виконанні лайфхаки, які хоч на крок наблизять нас до її розв’язання.

Головне фото: livejournal.com