Помічник Генсека НАТО: “Росія посилює присутність у Криму”

Другий день Львівського Безпекового Форуму розпочався із виступу помічника Генсека НАТО Таджана Ілдена.

Таджан Ілдем висловив підтримку Україні з боку НАТО та союзників:

“Вже 5 років минуло, як російські солдати незаконно анексували Крим. І це є порушення права, яке підриває мир і стабільність в цілій Європі. НАТО не приймає незаконної анексії Криму, і ми звертаємось до Росії, щоб віддала контроль над півостровом Україні. Усі союзники НАТО засуджують поведінку Росії. І всі союзники НАТО підтримують територіальну цілісність України.

У 2014 році ми були здивовані і, скажімо так, не готові до гібридних викликів Росії. Західні країни підтримали цілісність України і таким чином стали самі цілями. Кібератак з боку Росії зокрема зазнали Бундестаг, Американський демократичний комітет, а також виборчі системи Італії та Франції.

Я хочу бути оптимістом: вплив Росії потрохи спадає, Росія втрачає довіру спільноти. За останні п’ять років ми добре навчились доносити правду, щоб боротись з дезінформацією.

Але поряд з гібридними загрозами ми маємо і традиційні загрози: військово-морські у Чорному та  Балтійському морях. Кращі європейські військові практики зазнають поразки з боку Російської Федерації. Йдеться про великі навчання, які проводяться без узгодження з Віденськими документами.

Така модель російської поведінки дуже турбує НАТО та союзників. Ми будемо застосовувати сильніші засоби стримування і оборони, але і будемо покладатися на діалог.

У 2015 року Генсек НАТО та секретар РНБО підписали програму стратегічного партнерства, яке допомагає боротись з дезінформацією.

Ми бачимо посилення російської  присутності у Криму, Росія нарощує потужності. Тому НАТО посилило свою присутність у Чорному морі. Навесні наші військово-морські сили мали спільні навчання з Україною і Грузією. НАТО багато чого робить у Чорному морі. Ми будемо оцінювати свою присутність з метою протистояння Росії.

Очікуємо, що Україна буде продовжувати роботу щодо посилення верховенства права і військових потужностей. Ми підтримує Україну в цих зусиллях. Жодна інша країна не має права впливати на рішення. Це очевидно має бути для всіх нас”.

Наприкінці помічник Генсека НАТО подякував організаторам Форуму.

“Мені дуже приємно перебувати тут. Хочу подякувати українським  друзям за ту успішну роботі і досягнення, які ви зробили у своїй країні”, – зазначив Ілдем.