Підпали трави – пережиток минулого: яка альтернатива?

Тисячі вбитих звірів, гектари знищеної флори та отруєна екосистема. Це лише частина наслідків згубної української “традиції” – щороку навесні та восени палити сухе листя та траву біля свого господарства. З початком весни в Україні вже зафіксовані сотні таких пожеж. Попри застереження рятувальників і штраф до 1700 грн – кількість “господарів-паліїв” не зменшується.

Ті, хто запевняє, що спалювати минулорічну траву і чагарники – корисно, помиляються. Експерти наголошують –  після таких пожеж нормальне життя рослин і ґрунту відновлюється лише через 5-6 років.

Вогонь руйнує домівки диких птахів і польових звірів, гинуть практично всі тварини, що живуть в сухій траві. При цьому є велика загроза лісових пожеж, у небезпеці також житлові будинки.

Дуже часто у вогні горить і пластикове сміття. Так люди вже труять себе. Адже, згоряючи, у повітря вивільняється близько 9 кг мікрочастинок диму, а це – важкі метали, чадний газ і канцерогенні сполуки.

Підпали – пережиток минулого. Альтернативою фахівці називають компостування. Підготувати органічне добриво не так вже й складно. Головне – бажання.

Викопайте яму глибиною півметра та шириною 1,5 м. Згребіть листя, рівномірно пересипаючи його землею. Залийте все це водою та накрийте шаром землі завтовшки 10–20 см. Протягом літа перемішуйте. Компост готовий, якщо перетворився на однорідну темну розсипчасту масу. Згодом таке органічне добриво можна використати для вазонків чи овочевих грядок.

Мисліть глобально! Бережіть не лише себе, а й довкілля.

*Програма створена в межах спільного проекту із Телеканалом новин “24” “NOTA BENE: NЕ БАЙДУЖЕ” – серії відеонотаток про наболіле та актуальне для українців. Мета проекту – не просто окреслити проблему, а запропонувати прості у виконанні лайфхаки, які хоч на крок наблизять нас до її розв’язання.