Не замерзнути і не впріти – як правильно вдягнутися взимку

Не впріти в мороз – не менш важливо, аніж вдягнутися тепло. Єдиної універсальної поради для всіх немає: все залежить від темпу ходи і часу перебування на морозі, навіть від темпераменту. Втім, є кілька правил, які треба знати всім.

Банальне переохолодження колін завершується спочатку хрускотом у суглобі, а згодом – артритами. Та й ризик інфарктів взимку підвищується майже на 5%, – довели науковці-лікарі.

  • Отож, правило № 1 – багатошаровість.

Багато шарів одягу добре зігрівають і рятують від перегріву. Особливо коли зайдете в тепле приміщення. Ближче до тіла найкраще одягати термобілизну з високотехнологічної синтетики або вовни. А далі – теплий вільний одяг.

Багатошаровість актуальна і для інших частин тіла: на ноги дві пари шкарпеток, а на шапку накидайте капюшон.

  • Тісне взуття взимку – табу.

Тісне взуття перешкоджає нормальному кровообігу, а отже, наші ніжки мерзнуть. А щоб точно було тепло – носіть взуття з додатковою устилкою, на товстій не гумовій підошві.

  • Найбільше тепло тікає через відкриті зап’ястя, голу шию.

Вкорочені штани та занижені шкарпетки, відкриті зап’ястя та неприкрита шия – як результат ми мерзнемо навіть за найтеплішої куртки. Тому рукавицям і шарфам кажемо “так”, а про куртки без коміра та з рукавом три чверті в холодну пору краще забути.

  • Мама слушно казала – шапку треба брати, але не надто теплу.

Шапки – потрібні, але не занадто теплі. Особливо, коли багато рухаєтеся. Є загроза спітніти, а це ще гірше, ніж змерзнути.

  • До чого тут прогноз погоди?

І на останок: візьміть собі за правило обирати правильний темп ходи, а отже, відповідний до цього одяг та взуття. А також щоранку дивіться прогноз погоди – так менше шансів помилитися з вибором одягу. Зрештою, не лише взимку.

Комфортної і теплої вам зими!