Не вакцинуєшся – ризикуєш життям

2017 рік. Італія. Спалах кору – вірусного захворювання, яке є однією з найпоширеніших причин дитячої смертності у світі. Тоді в країні зафіксували утричі більше випадків захворювання на кір, ніж за весь попередній рік. Врешті італійський уряд вирішує: перш ніж іти до школи, діти мусять обов’язково вакцинуватися від 12-ти поширених хвороб. І не дивно. Близько 400 дітей у світі помирають від цього захворювання щодня. І хвороба все ближче. Цьогоріч у Європі від кору померли 37 людей і найбільше хворих – таки в Україні. Торік зафіксували майже 5 тисяч випадків захворювання на кір.

Не вакцинуєш – ризикуєш життям і здоров’ям своєї дитини. І це не просто гасло.

9 з 10 неімунізованих людей хворіють на кір після контакту з хворим. У третині випадків будуть такі ускладнення, як втрата слуху, енцефаліт і пневмонія. Ліків від кору не існує. Єдиний надійний метод профілактики цього захворювання – вакцинація. Альтернативи немає.

Але пам’ятайте: не можна вакцинувати хвору дитину або ту, в якої висока температура. Навіть якщо малюк здоровий, але удома хтось потерпає від нежитю чи кашлю – щеплення краще відкласти. Огляд у лікаря перед вакцинацією є обов’язковим, не забудьте йому сказати, чи має дитина алергію на ліки чи такі продукти, як желатин чи курячий білок. Адже вони досить часто є складниками вакцин. Чи була у вашого малюка алергічна реакція на попередню дозу вакцини, чи приймає якісь ліки зараз, чи не мав якихось медичних процедур, як-от переливання крові.

Ще минулого року Україна мала найнижчі показники вакцинації в Європі та одні з найнижчих показників у світі. Хоча щороку саме вакцинація рятує мільйони життів.

Більше про вакцинацію дивіться у програмі “NOTA BENE”:

*Програма створена в межах спільного проекту із Телеканалом новин “24”  “NOTA BENE: NЕ БАЙДУЖЕ” – серії відеонотаток про наболіле та актуальне для українців. Мета проекту – не просто окреслити проблему, а запропонувати прості у виконанні лайфхаки, які хоч на крок наблизять нас до її розв’язання.