Гроші люблять тишу, а ще мудрих власників. Адже важливо не лише вміти заробляти, а й зберегти зароблене.
Яскравим антиприкладом є Ендрю Віттакер, який в американські лотереї зірвав джекпот на 314 мільйонів доларів. За чотири роки він розпустив всі гроші на вітер, ще й свою будівельну компанію на кілька мільйонів.
Утім під матрацом місце не надто надійне, якщо ніхто не зайде, то точно з’їсть інфляція. Аби цього не сталося експерти радять тримати гроші в різних валютах у приблизних співвідношенні все по 30. Наприклад, по третині заощаджень у гривнях, доларах і євро. Цікавими та стабільними є швейцарські франки та фунти стерлінгів.
Та все ж пам’ятайте, тримайте гроші в тій валюті, в якій заробляєте або в якій збираєтесь їх витрачати. До прикладу, на купівлю квартири чи авто, краще збирати у доларах, а на мандрівку Європою – у євро.
Депозити, цінні папери, криптовалюти – це гарна альтернатива, яка вимагає мінімальної фінансової грамотності. Вкладати у золото можна, але його важко перевести у готівку, зрештою, як і нерухомість.
А от куди не варто вкладати гроші, то в електронну техніку, яка швидко оновлюється. Наприклад, у смартфони чи комп’ютери. Краще вже купити пральну машину чи телевізор, які прослужать довше.
Утім, якщо накопичень не так вже й багато і у своїх навичках економіста сумніваєтесь, то вкладайте у власну освіту. Ще одна іноземна мова чи глибші знання фаху точно збільшать вашу ціну на ринку праці.
Більше про те, у що вигідно інвестувати гроші, аби не прогоріти, дивіться у програмі “NOTA BENE”:
*Програма створена в межах спільного проекту із Телеканалом новин “24” “NOTA BENE: NЕ БАЙДУЖЕ” – серії відеонотаток про наболіле та актуальне для українців. Мета проекту – не просто окреслити проблему, а запропонувати прості у виконанні лайфхаки, які хоч на крок наблизять нас до її розв’язання.