NB: Яку користь приносить грудне вигодовування матері і малюку

Діти – наше найдорожче, тож і давати їм треба найцінніше. У перші дні життя – це молоко матері.

Всесвітня організація охорони здоров’я закликає – лише грудне вигодовування у перші півроку життя вашої крихітки.

Приголомшливі, але доведені наукою факти на користь такого рішення:

1. Тривале годування грудьми знижує ризик для малюка захворіти на атеросклероз, онкозахворювання і цукровий діабет.

2. Краща пам’ять та вищі бали IQ – теж завдяки маминому молоку. Але ще формування правильного прикусу та повноцінне визрівання шлунково-кишкового тракту.

3. Грудне вигодовування корисне і для мами. Перший рік годування грудьми захищає жінок від виникнення раку молочної залози та яєчників на 32%.

4. Склад грудного молока унікальний. Воно містить понад 400 різних мікроелементів та вітамінів. Для порівняння – у штучних сумішах їх лише близько 50-ти. Також мамине молоко відмінно засвоюється та втамовує спрагу, бо на 87% складається з води.

Грудне вигодовування – це ще й економія. Якщо його замінити сумішами, то доведеться витрачати більш як тисячу гривень на місяць у перші тижні життя малюків. А далі – ще більше. Мамине ж молоко безкоштовне.

Більше про користь грудного вигодовування дивіться у програмі “NOTA BENE”:

*Програма створена в межах спільного проекту із Телеканалом новин “24”  “NOTA BENE: NЕ БАЙДУЖЕ” – серії відеонотаток про наболіле та актуальне для українців. Мета проекту – не просто окреслити проблему, а запропонувати прості у виконанні лайфхаки, які хоч на крок наблизять нас до її розв’язання.