NB: Як втілити власну ідею за допомогою громадського бюджету

Бразилія. 1989 рік. У місті Порту-Алегрі до влади приходить робітнича партія, яка вирішує залучити населення до управління містом. Вперше мешканці почали впливати на те, як використовувати бюджетні кошти. Так у світі з’явився громадський бюджет.

Сьогодні позитивний приклад бразильців втілює понад 1500 муніципалітетів світу, Україна не виняток.

Громадський бюджет уже реалізує понад 100 міст і більше десятка ОТГ. Ефективно це роблять у Львові. У 2017 році громадський бюджет міста сягнув 16 мільйонів гривень. Львів’яни запропонували майже три сотні проектів, до голосування долучилися десятки тисяч людей. Зараз реалізовують 32 проекти.

Як же втілити власну ідею за допомогою громадського бюджету? Крок перший – подати проект. Розписати від ідеї до витрат на його реалізацію. Далі його розглянуть працівники міськради або спеціально створена експертна група. За відібрані проекти проголосують мешканці громади. І ось ваш проект отримує фінансування та втілюється у життя.

Ми можемо впливати на владу не лише під час виборів. Якщо у вашому місті ще немає такої практики, вимагайте таки запровадити громадський бюджет, адже це один із найдієвіших механізмів зробити своє місто комфортним.

Більше про те, як втілити власну ідею за допомогою громадського бюджету, дивіться у програмі “NOTA BENE”:

*Програма створена в межах спільного проекту із Телеканалом новин “24”  “NOTA BENE: NЕ БАЙДУЖЕ” – серії відеонотаток про наболіле та актуальне для українців. Мета проекту – не просто окреслити проблему, а запропонувати прості у виконанні лайфхаки, які хоч на крок наблизять нас до її розв’язання.