Численні дослідження доводять – тривале користування ґаджетами порушує психічне здоров’я і сон дитини, посилює депресію та агресію, гальмує розвиток мовлення. Науковці називають їх “цифровим героїном”.
Розвивальні мультики для найменших, ігри та навчальні програми для старших, легкий доступ до цікавої і потрібної інформації – і усе це в невеликому телефоні чи планшеті. Це зручно, але – небезпечно.
Зіпсований зір, шкідливий контент, сцени насильства, порнографія, залежність – ось головні причини обмежень.
Не давайте смартфонів дітям до двох років, школярів обмежуйте годиною часу на день. Відстань від екрана до очей дитини повинна бути не меншою за 50 сантиметрів. Не завадить встановити програми батьківського контролю.
Найкращий спосіб уберегти дитину від “цифрового героїну” – проводити з нею час. А головне – говоріть з дитиною якомога більше.
*Програма створена в межах спільного проекту із Телеканалом новин “24” “NOTA BENE: NЕ БАЙДУЖЕ” – серії відеонотаток про наболіле та актуальне для українців. Мета проекту – не просто окреслити проблему, а запропонувати прості у виконанні лайфхаки, які хоч на крок наблизять нас до її розв’язання.
Дата оновлення 13/09/2018 10:18
Досвід Туреччини засвідчує: нехтування вимогами безпеки та загравання влади з будівельним бізнесом призводить до катастрофічних наслідків. Україні, на яку чекає…
Як вдається українцям, які тікають від війни, повернути впевненість і бажання жити далі Щоденно до Львова приїздить кілька тисяч біженців.…
Російським окупантам не вдалося захопити столицю України ні за чотири години, ні за три дні. Як і пройтися парадом Хрещатиком,…
Як місто за лічені дні перетворилося на гуманітарний хаб України Замість безтурботних туристів – сотні тисяч біженців. На місці відомого…
Українські згуртовані міста сьогодні показують приклад довіри – людей до влади і влади до людей. Про військову стратегію. Коротко. Щоб…
Замість очікуваних окупантами квітів – український гімн та екстрене голосування за територіальну цілісність України. Херсон… 28 днів війни. Із них…