Як ОСББ спонукає українців господарювати

Мій дім – моя відповідальність! В Україні триває наймасштабніший етап житлово-комунальної реформи. Держава позбувається монополії ЖЕКів, а українці вчаться господарювати. У мешканців багатоквартирних будинків два варіанти – створювати ОСББ або шукати управителя.

 Як було в Європі?   Польща стала однією з перших посткомуністичних країн, де взялися кардинально реформувати житлово-комунальний сектор. На початку 90-х там повністю відмовились від житлових кооперативів – фактично наших ЖЕКів. Натомість почали створювати житлові товариства – український аналог ОСББ. Сьогодні досвід Польщі фахівці називають одним з найбільш вдалих. Його співвласники самі обирають постачальника послуг, визначають тариф на утримання будинку, формують фонди на поточний і капітальний ремонти. А деякі успішні товариства навіть почали будувати за накопичені кошти нове житло.

Україна наразі переходить на нові житлові відносини. Не так активно, як прогнозували. Однак вже зареєстровано майже тридцять тисяч ОСББ. А зробити це не так вже й важко. Треба лише зібрати ініціативну групу з не менше ніж трьох власників квартир, розповісти мешканцям будинку про об’єднання співвласників, провести установчі збори, проголосувати та офіційно зареєструвати ОСББ.

Не хочете ОСББ – обирайте управителя. Це фізична чи юридична особа, яка пильнуватиме за порядком у будинку. Управителя теж обирають на зборах співвласників і домовляються з ним про вартість послуг.

  Хочеш порядку – будь господарем! 

Більше про ОСББ в Україні дивіться у програмі “NOTA BENE”: