Чому прогресивні міста обирають велосипеди

Успішний досвід європейських міст доводить, що велосипед може стати одним із головних видів міського транспорту. Так, сьогодні європейці активно пересідають на велосипеди: для пересування їх залюбки обирають як політики так і звичайні люди.

До слова, в загальновизнаних велосипедних столицях – Копенгагені та Амстердамі – близько 30% всіх поїздок здійснюється на велосипеді.

Чому прогресивні міста обирають велосипеди?

  1. Велосипед – це хороший спосіб підтримувати фізичну форму, яким можуть користуватись люди різних вікових категорій
  2. Він не забруднює повітря і не створює шуму.
  3. Пересування велосипедом – це економія часу і грошей. Бо більше ніж 30% від всіх поїздок у місті здійснюються на відстань, меншу ніж 3 км. А з ним про корки можна забути.
  4. А ще велосипед – це раціональне використання міського простору. Адже для пересування та паркування вони потребують значно менше місця, ніж інші види транспорту.

Ще одна перевага “двоколісного друга” –  це доступний вид транспорту: лише 10% людей у світі можуть дозволити собі авто, тоді як велосипед можуть купити близько 80%.

В Україні згідно з ПДР велосипедист є повноправним учасником дорожнього руху.

Так, дітям до 7 років заборонено їздити по дорогах , а дозволено – по тротуарах під наглядом дорослих. А от від 7 до 14 років дозволено їздити по велодоріжках. Та тільки велосипедисту виповнюється 14 років, йому забороняється їздити по тротуарах, але можна по велодоріжках та дорогах.

Крути педалі і зауваж, що щоденне катання на велосипеді протягом півгодини зніме вантаж робочого дня і забезпечить міцний здоровий сон!

Більше про велосипеди і їх користь дивіться у програмі “NOTA BENE”: