Успішний досвід європейських міст доводить, що велосипед може стати одним із головних видів міського транспорту. Так, сьогодні європейці активно пересідають на велосипеди: для пересування їх залюбки обирають як політики так і звичайні люди.
До слова, в загальновизнаних велосипедних столицях – Копенгагені та Амстердамі – близько 30% всіх поїздок здійснюється на велосипеді.
Чому прогресивні міста обирають велосипеди?
- Велосипед – це хороший спосіб підтримувати фізичну форму, яким можуть користуватись люди різних вікових категорій
- Він не забруднює повітря і не створює шуму.
- Пересування велосипедом – це економія часу і грошей. Бо більше ніж 30% від всіх поїздок у місті здійснюються на відстань, меншу ніж 3 км. А з ним про корки можна забути.
- А ще велосипед – це раціональне використання міського простору. Адже для пересування та паркування вони потребують значно менше місця, ніж інші види транспорту.
Ще одна перевага “двоколісного друга” – це доступний вид транспорту: лише 10% людей у світі можуть дозволити собі авто, тоді як велосипед можуть купити близько 80%.
В Україні згідно з ПДР велосипедист є повноправним учасником дорожнього руху.
Так, дітям до 7 років заборонено їздити по дорогах , а дозволено – по тротуарах під наглядом дорослих. А от від 7 до 14 років дозволено їздити по велодоріжках. Та тільки велосипедисту виповнюється 14 років, йому забороняється їздити по тротуарах, але можна по велодоріжках та дорогах.
Крути педалі і зауваж, що щоденне катання на велосипеді протягом півгодини зніме вантаж робочого дня і забезпечить міцний здоровий сон!
Більше про велосипеди і їх користь дивіться у програмі “NOTA BENE”: