Львівський Безпековий Форум відкриє відомий британський історик

30 жовтня – 1 листопада у Львові вже втретє відбудеться Львівський Безпековий Форум. Цей масштабний захід розпочнеться виступом впливового англійського історика сера Лоуренса Фрідмана – заслуженого професора у сфері досліджень війни в Королівському Коледжі Лондона. Його найновіша книга “Україна і мистецтво стратегії” ( 2019) вже здобула визнання провідних аналітичних видань на Заході як одна із найкращих спроб пояснити мотиви і стратегію Путіна у протистоянні із Заходом через кейс України.

Лоуренс Фрідман – заслужений професор воєнних наук Лондонського королівського коледжу. Фото – www.prospectmagazine.co.uk
  • Лоуренс Фрідман обіймав посаду професора воєнних наук у Лондонському королівському коледжі з 1982 до 2014 року та був заступником ректора (2003-2014).
  • Він здобув освіту в гімназії Вітлі Бей та університетах Манчестера, Йорка та Оксфорда. До роботи в Королівському коледжі, обіймав наукові посади в Наффілд-коледж Оксфордського університету, Міжнародному інституті стратегічних досліджень та Королівському інституті міжнародних відносин.
  • Обраний членом Британської академії наук в 1995 році та нагороджений орденом Британської імперії. Його було призначено офіційним істографом Фолклендської кампанії 1997 року.
  • Його також було нагороджено орденом Святих Михайла та Георгія (2003). У липні 2009 року його було обрано до складу ревізійної комісії в Британії щодо війни в Іраку в 2003 році.
  • Останні книжки його авторства Стратегія: Історія (2013), Майбутнє війни: історія ( 2017) та Україна та мистецтво стратегії (2019).

У лютому цього року сер Лоуренс Фрідман видав свою найновішу книжку “Україна і мистецтво стратегії”, яка ставить за мету пояснити природу російської війни проти України для Заходу та розвінчує міф про Путіна як про містичного стратега і далекоглядного лідера. На думку Лоуренса Фрідмана, більшість дій Росії сьогодні спрямовані не стільки на поновлення світового лідерства Росії, скільки на кризове управління ситуаціями, які є загрозливими для Путінського режиму.

Книжка складається з трьох частин і аналізує по черзі переваги і недоліки стратегії, які використовували Росія та Україна під час Євромайдану, анексії Криму та війни на Донбасі, детально аналізує сучасну природу конфлікту в контексті Сирії та протистояння зі Сполученими Штатами. На думку автора, конфлікт з Україною виявився для Росії невдалим у всіх стосунках, тому природно, що Росія буде намагатися всілякими методами якнайшвидше позбутися негативних міжнародних наслідків, пов’язаних із втручанням в Україні, та вирішити конфлікт на свою користь.

Загалом у Львівському Безпековому Форумі 2019 візьмуть участь понад 200 авторитетних експертів та посадовців з більш ніж 10 країн світу: США, Великої Британії, Латвії, України, Польщі, Румунії,Фінляндії, Іспанії, Німеччини та ін. Головна тема цьогорічного форуму – «Росія в Європі  – старі помилки та нові виклики».

Нагадаємо, торік Львівський Безпековий Форум розпочався виступом впливового англійського аналітика і досвідченого репортера Едварда Лукаса.