Як уберегтися від отруєння чадним газом: корисні поради

Без кольору, без запаху і без смаку. Його називають тихим вбивцею і щодня він забирає життя українців. Все це про – чадний газ. Сумна статистика оновлюється чи не щодня.

Чим же небезпечний чадний газ? Виявити його складно, і то лише за допомогою спеціальних приладів. Після того, як чадний газ потрапляє в організм, він з’єднується з гемоглобіном. Як наслідок – кров втрачає здатність переносити і доправляти кисень тканинам. Через це людина гине як від задухи.

І газовики, і медики стверджують – головною причиною масових отруєнь є неправильне поводження з газовими приладами та невміння вчасно розпізнати симптоми отруєння.

Адже їх легко сплутати із харчовим отруєнням чи навіть грипом: головний біль, втома, задишка, сухий кашель, нудота. Більш серйозні симптоми — втрата рівноваги, зору, порушення пам’яті або ж втрата свідомості. І усе це навіть протягом двох годин.

Як уберегтися від отруєння чадним газом?

  • Не використовуйте газову плиту, щоб обігріти свою домівку. Не встановлюйте витяжку у приміщеннях, де є газовий котел.
  • Майте корисну звичку перевіряти, чи справні газові прилади. Регулярно провітрюйте приміщення, якщо в них є ці газові прилади. А у вікні такої кімнати варто ще й встановити так званий провітрювач, щоби був постійний доступ кисню.
  • Якщо ж у вас пічне опалення – не закривайте пічну заслінку, поки вугілля не прогоріло. Тріщини в пічній кладці чи засмічений димар можуть призвести до біди.
  • Подбайте про гарну вентиляцію. Це стосується і квартир, і житлових будинків, і гаражів.
  • Автолюбителі, які працюють в гаражі з увімкненим двигуном, теж наражають себе на небезпеку.
  • А щоби бути цілком спокійним, купіть спеціальний пристрій – індикатор, який сигналізує в разі витоку газу та чадного газу.

Елементарна уважність та дотримання правил пожежної безпеки може врятувати ваше життя! Не нехтуйте цим!

*Програма створена в межах спільного проекту із Телеканалом новин “24” “NOTA BENE: NЕ БАЙДУЖЕ” – серії відеонотаток про наболіле та актуальне для українців. Мета проекту – не просто окреслити проблему, а запропонувати прості у виконанні лайфхаки, які хоч на крок наблизять нас до її розв’язання.