Як подолати “поглиначів часу”: практичні поради з планування

Геніальний художник та винахідник Леонардо да Вінчі спав по 15 хвилин кожні чотири години. Такий режим дня на його думку був найпродуктивнішим, бо дозволяв бути активним до 22 годин на добу і виконувати величезну кількість справ.  Цезар, Бенджамін Франклін, Наполеон, Сальвадор Далі і навіть Маргарет Теттчер – відомі політики, митці спали лише по 3-4 години на добу щоб встигати зробити більше і не відволікатися ні на що.

Сьогодні ж дослідники в один голос називають головними сучасними поглиначами часу – соцмережі, гаджети, телевізори і телефонні розмови. Так, за весь час існування інтернету земляни провели в режимі “онлайн” вже понад 4 мільйони років. І, що найтривожніше, приблизно 70% часу використання Інтернету жодним чином не пов’язані з роботою.

Проте, як часто ми говоримо, що нам мало 24 годин на добу? Так, скрізь і все встигнути неможливо. Але, правильно організувавши свій день, можна зробити набагато більше, ніж завжди.

Як?

Відповідь – плануйте! І починайте планування тижня не з понеділка, а в неділю ввечері – це допоможе розвантажити “найскладніший день тижня”.

Найголовніше – правильно розстав пріорітети. Навчіться відділяти важливі речі від менш важливих, термінові і ті, що можна відкласти.

Візуалізуй свій список справ. Для цього краще завести щоденник або планер. Вони стануть вашими помічниками у боротьбі за вільні хвилини.

Висипайся! Повноцінний сон забезпечить сили для енергійного дня. Привчи себе прокидати вчасно, бо зайві 5 або 10 хвилин, які проводите в ліжку, не допоможуть виспатись.

Навчися говорити “ні” людям і справам якщо ті несуть шкоду тобі і твоїм планам.

Обов’язково знайди час для відпочинку. Він він важлива частина робочого дня. Пам’ятай, що зміна роду занять це і є відпочинок. Тому не потрібно просто відлежуватися на дивані.

Будьте чесними самі з собою і реально оцінюйте свої сили! Тоді кожен день буде приносити вам радість і позитивні емоції!

*Програма створена в межах спільного проекту із Телеканалом новин “24” “NOTA BENE: NЕ БАЙДУЖЕ” – серії відеонотаток про наболіле та актуальне для українців. Мета проекту – не просто окреслити проблему, а запропонувати прості у виконанні лайфхаки, які хоч на крок наблизять нас до її розв’язання.