Грамотно утеплений будинок зберігає до 70% тепла: нескладні практичні поради

Експерти порахували: якщо багатоповерхівку ще й обладнати лічильником, то за опалювальний сезон можна заощадити навіть 400 тисяч гривень.

Середня українська родина після їжі найбільше коштів витрачає на комунальні послуги. Узимку, звісно, найвищі суми – за опалення.

Холодно в квартирі? Якщо батареї теплі – отже, причина в недостатньому утепленні помешкання. Експерти порахували: найбільше тепла втікає через неутеплені стіни, решта – через дах, двері та підлогу.

Найпростіший спосіб утримати тепло – не дати йому покинути приміщення. Розпочати варто із зовнішнього утеплення стін пінопластом або ж, скажімо, дорожчою мінеральною ватою. Утеплювати треба весь фасад. Фахівці переконують: від клаптикових утеплювань більше шкоди , ніж користі.

Наступний крок – утеплити вікна. Найкраще – замінити старі вікна на склопакети. Це збільшить температуру в квартирі щонайменше на два градуси.

Холод може надходити через щілини підвіконня. Їх добре блокувати силіконом або іншим герметиком.

За потреби поміняйте старі чавунні батареї на енергоефективніші радіатори.

Найпростіше, що можна зробити, аби в домівці було тепло:

– старі вікна утепліть поролоном та термозберігаючою плівкою

– не закривайте радіатори шторами чи декоративними гратами

– зробіть своїми руками тепловий екран – між батареєю і стіною прикріпіть спеціальну фольгу. Ця проста технологія підвищить температуру в квартирі на 1-2 градуси.

Пам’ятайте, грамотне утеплення створює ефект термосу, зберігаючи в домівці влітку – прохолоду, а взимку – тепло.

*Програма створена в межах спільного проекту із Телеканалом новин “24” “NOTA BENE: NЕ БАЙДУЖЕ” – серії відеонотаток про наболіле та актуальне для українців. Мета проекту – не просто окреслити проблему, а запропонувати прості у виконанні лайфхаки, які хоч на крок наблизять нас до її розв’язання.