Дитячі майданчики як зона ризику: що робити

Дитячий майданчик як курилка з пляшками під ногами. Знайомо?

Дитячі майданчики та сквери дедалі активніше перетворюються на зону підвищеного ризику. Шприци, пляшки від алкоголю і найчастіше – курці власною особою. Міста починають диміти цигарками із самісінького ранку.

Наслідки більш ніж промовисті. Сьогодні кожен четвертий український підліток висмалює першу цигарку вже у 10 років. І  майже 40% українських підлітків п’ють алкоголь регулярно. Одна з причин цього – діти ледь не з пелюшок бачать, як дорослі курять і п’ють.

Держава намагається законодавчо контролювати курців і любителів пити алкоголь на людях. За куріння у парках і скверах вже кілька років як штрафують. Наприклад, у Києві за минулі півроку курці сплатили 94 тисячі гривень штрафів. Проте на всіх любителів подиміти не вистачає правоохоронців. І штрафи за куріння та розпивання алкоголю на людях неефективні.

Та це не означає, що варто сидіти, склавши руки.

  • Розвісьте на дитячих майданчиках та біля лавок у скверах, де ви найчастіше гуляєте, знаки “Курити та розпивати алкогольні напої заборонено законом”. Це і зайве нагадування, і законний аргумент.
  • Будьте свідомі, не бійтесь нагадувати про відповідальність за куріння у громадських місцях. Так діти змалку бачитимуть не лише курців і порожні пляшки, а й вашу активну роботу проти цього, а отже, розумітимуть, що курити і пити – це погано.
  • Соцмережі – теж хороший інструмент боротьби. Можна розпочати, наприклад, флешмоб: «дитячий майданчик без курців».
  • Зрештою, зробіть здоровий спосіб життя модним.