Чорна п’ятниця: як вберегтись від обману і непотрібних покупок

Чорна п’ятниця – день, коли світ божеволіє через розпродажі та знижки. Традицію започаткували ще у 19 столітті у Сполучених Штатах, в Україну ж вона прийшла лише п’ять років тому.

У США Black Friday проходить у першу п’ятницю після Дня подяки, тобто наприкінці листопада.

За однією із версій, американські бухгалтери у своїх книгах позначили витрати червоним чорнилом, а прибутки – чорним. Ось так і вийшло, що у Чорну п’ятницю всі фінансові звіти продавців були переважно чорного кольору.

Щоб не пропустити знижки, американці ночують під супермаркетами, відпрошуються на роботі на цей день і часто навіть б’ються через покупки. В Україну Чорна п’ятниця прийшла п’ять років тому, але вона значно відрізняється від американської. Зазвичай, магазини підвищують ціни напередодні, а вже потім встановлюють знижки.

Як же вберегти себе від непотрібних покупок?

  • Не ведіться на ажіотаж.
  • Напередодні порівняйте ціни, щоб розуміти, в якому магазині справжня знижка.
  • Визначтеся з бюджетом, який можете витратити.
  • Купуйте лише ті речі, які вам дійсно потрібні.
  • Якщо ж ви прихований шопоголік, візьміть із собою на закупи того, хто може вас втримати від непотрібної покупки.

Більше про Чорну п’ятницю дивіться у програмі “NOTA BENE”:

*Програма створена в межах спільного проекту із Телеканалом новин “24”  “NOTA BENE: NЕ БАЙДУЖЕ” – серії відеонотаток про наболіле та актуальне для українців. Мета проекту – не просто окреслити проблему, а запропонувати прості у виконанні лайфхаки, які хоч на крок наблизять нас до її розв’язання.