Червень 2016 року. Велика Британія. 52 відсотки британців голосують за вихід країни з Євросоюзу. Далі певний шок і сумніви навіть серед тих, хто проголосував «за». Але шляху назад – немає. Молодь, більшість якої була проти Брексіт, просто не прийшла на дільниці…
Листопад 2013-го. Україна. Влада скасовує підписання Угоди про асоціацію з Євросоюзом. Шок. І першим, хто висловився проти – була молодь, українські студенти вийшли на мирний протест. Далі – побиття, розстріли, війна… Але саме молодь змінила покірний хід історії.
Україна в наші дні. Опитування свідчать: лише 10% молоді цікавляться політикою. І водночас значно більше переймаються корупцією. Перед вибором «воля або достаток» молоді українці – на боці цінностей свободи. Вони прогресивні, мають візію країни. Але не йдуть голосувати. Вони роблять революцію, але не ідуть працювати у владу, щоб реалізувати своє бачення розвитку країни. Не слід виправдовуватись світовими тенденціями. Адже сьогодні Себастіан Курц – наймолодший глава уряду Австрії у світі. Еммануель Макрон – наймолодший очільник Франції із часів Наполеона. Вони можуть, а ми – не гірші.
А для цього потрібно не полінуватись і хоча б прийти на вибори. Щоб проголосувати усвідомлено – пошукай принаймні в інтернеті між ким обиратимеш. Повір, не все вирішується нагорі. Твоя думка важлива.
*Програма створена в межах спільного проекту із Телеканалом новин “24” “NOTA BENE: NЕ БАЙДУЖЕ” – серії відеонотаток про наболіле та актуальне для українців. Мета проекту – не просто окреслити проблему, а запропонувати прості у виконанні лайфхаки, які хоч на крок наблизять нас до її розв’язання.