Деякі сміттєпереробні заводи світу схожі на мистецькі об’єкти або ж навіть мають гірськолижні траси на даху.
Данія, Копенгаген. Сміттєспалювальний завод – неподалік від центру столиці. По сусідству – один з найкращих ресторанів світу. А на даху – гірськолижний схил з переробленого пластику, яким можна ковзати цілий рік. Звичайно, завод успішно спалює та переробляє відходи, опалює місто та постачає мешканцям електроенергію.
Австрія, Відень. На вигляд мистецький об’єкт, але тут на теплову енергію щороку перетворюють 265 тисяч тонн сміття. Це дає змогу опалювати цілі райони Відня.
Швеція – цю країну називають одним зі світових лідерів у поводженні з відходами. Тут працюють десятки сміттєпереробних заводів. 99% відходів використовують або як паливо для електростанцій або як сировину для виробництва. До речі, у Швеції більшість заводів із переробки сміття є державними, хоча трапляються і приватні.Головне, що їх об’єднує, – довіра шведів до переробника відходів. Адже доведено: навіть якщо людина все життя мешкатиме поруч зі сміттєспалювальним заводом, вона все одно отримає меншу кількість діоксину, ніж той, хто тиждень просидить у прокуреному барі.