Всі війни після Другої світової війни були і є гібридними

«Гібридна війна» — некоректний термін. Всі війни після Другої світової війни були і є гібридними. Заявив під час виступу на Львівському Безпековому Форумі 2017 політолог Микола Капітоненко.

Далі подаємо його виступ повністю:

“Методологічно важко визначити питання завершення війни. Є академічний компроміс — вважати конфлікт завершеним, якщо впродовж року немає реескалації. Але потрібно починати з питання: «Чому ми втратили Крим?» Ми втратили території через слабкість держави. Близько 60 держав в світі є слабкими. Заливання держав грошима не допомагає.

Шлях до повернення Криму лежить через перетворення України на нормальну державу. Це важкий шлях. Наш шлях — демократизація і він потребує значних зусиль. А боротьба з корупцією — похідне від нормальної та ефективної демократії.

Слабкою вважають державу, що не здатна забезпечувати фундаментальні потреби своїх громадян. Така держава має слабкі інституції, які до того ж не виконують своєї ролі. Саме слабкі країни мають більші шанси на внутрішні й зовнішні конфлікти.

Шлях до перетворення на сильну державу — важкий, і таких прикладів у історії мало. Механізмом перетворення є демократизація. У громадян демократичних країн просто зникають причини відділятися. В України є шанс подолати протиріччя, якщо вона націлиться на демократизацію”.