Українська вишиванка підкорює світ: цікаві факти про національну сорочку

Популярність української вишиванки вийшла за межі країни – вона надихає модельєрів з усього світу на створення нових трендів, її носять голлівудські актори, як-от Кейт Мосс, Енн Хетеуей, Холлі Беррі, Кетті Холмс. Не дивно, американський трендовий журнал “Vogue” назвав українську вишиванку модною!

Ось ще декілька правдивих фактів: 
  • Прабатьками вишивки вважають скіфів, які тривалий час жили на території сучасної України. Знайдені на Черкащині срібні бляшки із фігурками чоловіків, датовані VІ століттям, підтвердили ідентичність з українською вишивкою. Це також пояснює наявність у вишиванці великої кількості язичницьких символів.
  • Для наших пращурів вишиванки були не лише одягом, а насамперед потужним оберегом. Саме тому сорочки оздоблювали візерунками на рукавах, комірах, подолі та всюди, де тіло було відкритим. Кожен колір та символ мав своє сакральне значення. Причому вишивати мала саме жінка, яка у вишивку закладала емоційний зміст молитви. Під час народження дитини її одягали у вишиту сорочку, аби та оберігала від злих духів.
  • Першу школу вишивки в Київській Русі було створено ще в ХІ столітті. Її заснувала сестра Володимира Мономаха – Анна. У ній опановували мистецтво гаптування золотом і сріблом.
  • Вишивка хрестиком набула особливої популярності завдяки рекламній компанії мила “Брокар і Ко”, яку започаткував засновник парфумерно-косметичної компанії Генрі Брокар. Шматочки мила загортали у яскраву обгортку, на якій було зображено візерунки хрестиком.
  • Перший, хто поєднав вишиванку із діловим костюмом і так започаткував нову моду, був Іван Франко. Саме такий він на 20-гривневій купюрі.