Міжнародний день захисту дітей – одне з найстаріших міжнародних свят

Офіційним роком народження Дня захисту дітей вважається 1949-й. Саме в листопаді того року в Парижі відбулася спеціальна сесія Міжнародної демократичної федерації жінок на якій було  прийнято рішення заснувати це свято. Причина –  жахливе становище дітей по всьому світу у післявоєнний період. Тисячі дітей, які втратили батьків і домівки, змушені були жебракувати та красти. Велика кількість з них помирала від голоду та хвороб. Міжнародна спільнота не могла стояти осторонь – так з’явився День захисту прав дітей.

ООН підтримала цю ініціативу й оголосила захист прав, життя і здоров’я дітей одним з пріоритетних напрямків своєї діяльності. Вперше Міжнародний день захисту дітей відзначався в 1950-му році в 51 країні світу.

Через 30 років, а саме 20 листопада 1989 року, Генасамблея ООН одноголосно прийняла важливий документ – Конвенцію ООН про права дитини.

Чому День захисту дітей відзначають 1 червня? Перша міжнародна конференція, у ході якої обговорювалися проблеми дітей, відбулася саме 1 червня 1925 року. А ще в цей же день генеральний консул КНР у Сан-Франциско відшукав у місті китайських дітей-сиріт і влаштував для них урочисті заходи з нагоди національного свята, що символізує початок літа – Дуань-у-Цзе (Фестиваль човнів-драконів). Ймовірно, що саме ці дві події наштовхнули міжнародну спільноту обрати дану “1 червня”  Днем захисту дітей. 

Україна приєдналася до Конвенції ООН про права дитини у 1991 році, однак відзначати свято почала з 1998 року – після підписання 30 травня президентом Леонідом Кучмою указу “Про день захисту дітей”.

Ще більше цікавих фактів та корисної інформації дивіться у відео Інституту Просвіти: