“Львівський Безпековий Форум потрібний, щоб знайти нові відповіді”, – Клімкін

У Львові стартував перший день дискусій Львівського Безпекового Форуму. 44 спікерів та понад 250 учасників об’єднала тема “Економіка війни чи війна економік”.

“Саме тут, в інтелектуальному центрі УКУ у Львові, мати такий форум – це суперово. Я вважаю, що наступні 5-7 років будуть багато у чому визначати, за якими правилами працюватиме цей світ щонайменше 20 років. Від того, що відбудеться тут і навколо нас, залежить, як світ почуватиметься щодо наступних правил чи їх відсутності. Цей Форум для того, щоб знайти нові відповіді. Але відповіді мають бути такими, які приведуть нас вперед. Радий бути тут”, – зазначив на відкритті ЛБФ 2018 міністр закордонних справ України Павло Клімкін.

Міністр закордонних справ України Павло Клімкін

Міський голова Львова Андрій Садовий водночас наголосив на важливості Львівського Безпекового Форуму у час російської агресії:

“Щоб виграти війну, нам треба вигравати битви. Перша битва – політична. Найбільш страшне – це політична корупція, бо вона руйнує систему. Друга велика битва – це економічна битва. Ми повинні говорити про необхідність інвестицій у військові комплекси. Нам важлива енергетична незалежність в Україні. Йде битва за “Північний потік-2″. Третя битва – мілітарна. Ми пишаємося нашим воїном, але чи є він максимально захищеним і підтриманим? Основою основ є довіра. Мені подали бюджет міністерства оборони України – це два листочки, а бюджет оборони США – 500 листків. Що і від кого ми приховуємо? Четверта – зовнішньо-політична битва. Важливо вибудовувати вигідні відносини з нашими сусідами. Це ті битви, які нам треба вигравати, і тоді ми виграємо війну”.

Міський голова Львова Андрій Садовий

Львівський Безпековий Форум триватиме до 26 жовтня. На її учасників чекає шість панельних дискусій. Експерти обговорять ситуацію в Азовському морі, роль “Північного потоку-2”, політику щодо окупованих території, а також про те, якою повинна бути українська армія у світлі сучасних викликів.

Вичерпна інформація про спікерів та програму Львівського Безпекового Форуму, матеріали на тематику – є ТУТ і ТУТ.

Організатори форуму: ГО “Інститут Просвіти”, Український католицький університет, КУ Інститут міста та Львівська міська рада.

Цьогорічний форум відбувається у партнерстві з Фондом Чорного моря Фонду Джермана Маршала, Представництвом Фонду Ганса Зайделя в Україні та Міжнародним фондом “Відродження”.