У Львові завершився ІІ Безпековий форум, під час якого експерти ділились ідеями, досвідом та знаннями в межах теми “Економіка війни чи війна економік”, дискутували про політику і розвиток держави, оборону й безпеку. Під час заключної сесії учасники розповіли, які першочергові кроки потрібно зробити Україні, та який особистий внесок безпосередньо вони самі готові зробити, щоб допомогти Україні. А також поділились міркуваннями, чого очікують від наступного Безпекового Форуму у Львові.
Едвард Лукас, відомий англійський публіцист та аналітик, віце-президент Центру аналізу європейської політики (США) розповів, що Безпековий їфорум у Львові має прекрасну атмосферу і цікаві думки, а тому запропонував гендерно збалансувати панельні дискусії. Також він зауважив, що надалі допомагатиме Україні, зокрема шукатиме кошти для УКУ.
“Треба говорити про безпеку, серйозно, прагматично, і спираючись на деталі. Це дуже важко робити у стані війни. Потрібна дисципліна. Але чому питання Азовського моря не піднімали раніше? Треба питати чиновників і політиків, як витрачаються кошти на оборону. Будьте на сторожі, бо росіяни будуть втручатися у вибори. Я буду продовжувати робити те, що роблю. Буду збирати гроші для УКУ, бо такі установи є надзвичайно важливими. Україна вже має успіх. Проблеми існують, і жодна країна в таких умовах, як Україна зараз, не може бути сильною. Але те, що ви через це прорвалися, це дуже сильно. Також я хотів би накласти заборону на лише чоловічі панелі — були панелі, де великий внесок могли б зробити жінки. Хотів би побачити кращий фокус на етичному, моральному аспекті війни. Бо є росіяни, які співпереживають вам”, — розповів Едвард Лукас.
Зі слів Бена Ходжеса, генерала-лейтенанта американської армії у відставці, Україна може і має стати справжнім центром розвитку, бо має унікальне геополітичне розташування. “Потрібно більше приділити уваги інфраструктурі. Ми, як Центр аналізу європейської політики, будемо організовувати конференцію, де дискутуватимуть, як забезпечити безпеку на цьому континенті”, — зауважив він. Також він озвучив пропозицію, щоб під час наступного Безпекового форуму у Львові була збережена молодіжна панельна дискусія, до участі в якій, зокрема, також варто запросити й представників з Туреччини.
Хеннінг Зенгер, заступник голови департаменту Європейського і трансатлантичного діалогу Фонду Ганса Зайделя (Німеччина) розповів, що Україна має підсилити своє лобі серед партнерів, а також продовжувати “внутрішнє реформування”, бо це — запорука успіху.
“Ви маєте показати світові, що хочете іти тим шляхом, яким ви йдете. Вам вартує також глянути в сторону скептиків. Я буду пропонувати, щоб наш фонд співорганізовував схожі менші події та зустрічі, при цьому залучаючи законодавців і тих, хто приймає політичні рішення, а також тих, хто є скептиками — так звані співпереживаючі Путіну”, — розповів він. А також акцентував, що порекомендував би наступного року запросити до участі у форумі представників російського громадянського суспільства, а також скептиків українських реформ — щоб вони побачили, чого вже досягнули українці.
“Пріоритети для України — внутрішня політика, бо від її успіху залежить зовнішня політика. Працюйте над модернізацією. Фонд Маршала має тривалу співпрацю в Україні, і ми готові цю співпрацю розвивати, готові вас підтримувати. Ми будемо продовжувати працювати в Україні. Особисто я буду брати участь у програмі молодих підприємців, яка має на меті налагоджувати зв’язки між молодими підприємцями. Також просувайте бренд цієї події”, — зазначив Бруно Лете, старший науковий співробітник Німецького фонду Маршалла (Бельгія).
Беренфельд Крістіан Холм, член правління Фонду Ярла Хяльмарсона (Швеція) акцентував, що розвиток України — це вагомий чинник стабільності і розвитку цього регіону і всієї Європи. “Що потрібно? Треба усунути олігархізацію, і продовжувати боротьбу з корупцією, продовжувати проводити реформи. Має бути нова генерація законодавців. Американці мають продовжувати підтримувати українців і давати відсіч російській агресії. Є агресія, анексія Криму, злочинні дії Росії, і ми далі будемо продовжувати санкції, поки в Росії не перестануть робити злочинні речі і переслідувати свій народ”, — зазначив Беренфельд Крістіан Холм.
Раніше впливовий аналітик зі США, президент Джеймстаунського фонду Глен Говард зауважив, що Безпековий форум у Львові допоможе українцям почути різні погляди стосовно розвитку держави та почути нові ідеї від фахівців, які підтримують Україну, але водночас і критикують за помилки.
Організатори форуму: Львівська міська рада, КУ “Інститут міста”, Український католицький університет, ГО “Інститут Просвіти”. Цьогорічний форум відбувається за підтримки Німецького Фонду Джермана Маршала, Представництва Фонду Ганса Зайделя в Україні та Міжнародного фонду “Відродження”.
Джерело – Львівська міська рада.