Уперше у Львові з аукціону продають одразу чотири ділянки в одній промзоні

Місто повністю забезпечило інфраструктуру для ділянок. Це світова практика – заходь, будуй і працюй.

27 жовтня у Львові відбудеться вже п’ятий цього року земельний аукціон. Він має стати особливо цікавим для інвесторів та безпосередньо львів’ян, які шукають роботу. Вперше міська рада продає відразу чотири земельні ділянки, розміщені в одній з найбільших промислових зон Львова – на Сигнівці. Ще одну земельну ділянку площею – 4,6 га, що на вулиці Вернадського, виставляють на аукціон під будівництво медичних закладів на правах оренди. На цю ділянку вже розроблено детальний план, що автоматично виключає зміну цільового призначення. Заявки на участь в торгах слід подати до 21 жовтня.

Землю у промзонах продавали і раніше, проте зазвичай йшлося про одну-дві земельні ділянки. Бо більшість землі продавали під індивідуальну чи багатоповерхову житлову забудову та комерційні потреби. Проте цьогоріч ситуація кардинально інакша. На торги пропонують одразу 4 земельні ділянки загальною площею 27,8 га, розміщені в одній промзоні. Цікаво, що ділянки різної площі і можуть впасти в око підприємцям різних вагових категорій: 4 промислові ділянки площею 3,8 га, 2,6 га, 18,8 га і 2,5 га.

Окрім того, міська рада заздалегідь подбала і про інфраструктуру та інженерні мережі промрайону, де продаватимуть землю. У такий спосіб місто фактично реанімує колись занедбаний район. До слова, торік там вже продали 15 га землі і таким чином залучили до міського бюджету 85,5 млн грн. Від таких капіталовкладень ЛМР має виграти не лише інвестор. За попередніми підрахунками, це також декілька тисяч нових робочих місць, десятки мільйонів щорічних надходжень до бюджетів всіх рівнів  та показник  економічної спроможності міста.

Сигнівка – один із найбільших промислових районів Львова

“Політика міської ради не просто продати землю, а насамперед створити сприятливі умови, аби промрайон запрацював на повну потужність. Тому перед тим, як виставляти землю на торги, міська рада відремонтувала вулиці Д. Апостола та Курмановича, а також, відповідно до технічних умов, замінила інженерні мережі (водопровід, дощова каналізація, зовнішнє освітлення, побутова каналізація, влаштовано тягову підстанцію для заживлення майбутніх підприємств електроенергією). Розробила перспективний план, який передбачає будівництво ще двох доріг. Цей район має всі шанси стати еталоном у Львові та забезпечити місто і прилеглі населені пункти  робочими місцями. Розвиток даної території суттєво підвищує інвестиційну  привабливість та має всі шанси стати місцем сучасних інноваційних  технологій”, – повідомив очільник департаменту містобудування ЛМР Сергій Коровайник.

За його словами, ще одним вагомим бонусом для покупців є те, що потенційний інвестор відразу отримує право власності на земельну ділянку, а також містобудівні умови та обмеження забудови земельної ділянки. Залишається лише отримати дозвіл на будівництво.

Загальна стартова ціна землі на цих торгах становить 145, 7 млн грн. Це суттєве та, що важливо, швидке наповнення міського бюджету. Згідно із чинним законодавством, гроші від торгів впродовж трьох днів без розтермінування потрапляють у скарбницю міста. А це особливо цінно в короновірусну кризу, від якої неабияк страждають міські бюджети.

Довідка

2018 року міська рада затвердила програму розвитку промислових зон Львова, зокрема Сигнівки як однієї із найбільших  у місті. Загальна площа – близько 100 га. В рамках реалізації цієї програми відбулася реконструкція промислового кварталу. А також розроблено проєкт детального перспективного плану всієї території.

 

Сигнівка – що вже є:

  • Здійснено заміну інженерних мереж: водопровід, дощова каналізація, зовнішнє освітлення, побутова каналізація
  • Влаштовано тягову підстанцію для заживлення майбутніх підприємств електроенергією.
  •  Успішно працює кілька підприємств.
  • Велика територія, площею майже 100 га, дає можливість залучити якомога більше інвесторів у перспективі.

Що невдовзі буде:

  • Детальним перспективним планом передбачено будівництво ще двох доріг, які сполучатимуть Сигнівку із кільцевою міста та вулицею Конюшинною.
  • Оскільки промзона по  сусідству із залізничними коліями, передбачено прокладання додаткових залізничних віток.
  • В перспективному плані передбачено  рух громадського транспорту.

Детальніше ознайомитися із ділянками, які виставляють на продаж, можна за посиланнями:

Лот № 1

Лот № 2

Лот № 3

Лот № 4

Лот № 5