На Сихові готуються до появи унікального простору – із фонтаном заввишки з триповерховий будинок, амфітеатром, просторими зеленими відпочинковими зонами, ну і, звичайно, його зроблять доступним для маломобільних людей.
“Перша і найголовніша функція нашого проєкту – підкреслити важливість людини у просторі. Оновлений простір стане багатофункціональним, не нагромадженим, а відкритим та проглядним, що, власне, і є особливістю Сихова. Над проєктом працювали не просто архітектори, а архітектори, які живуть на Сихові, неодноразово досліджували його особливості та історію. Відтак добре розуміють його контекст”, – наголосив Маркіян Максимюк – архітектор “Студія Зміст”, “Група 109”, співатор проєкту реконструкції площі.
Кілька фактів про новий простір біля культурно-освітнього центру ім. Довженка, який невдовзі має з’явитися.
- Аби краще облаштувати простір, Львівська міська рада оголосила всеукраїнський архітектурний конкурс. Перемогу здобула група архітекторів зі Львова: Наталя Мисак, Соломія Галайко, Маркіян Максимюк, Володя Палій, Юрій Максимюк.
- Перші роботи із реалізації проекту мали розпочатися 2020 року. Однак через карантинні заходи початок будівництва перенесли на наступний рік.
- Простір зроблять багатофункціональним завдяки поєднанню інноваційного фонтану, амфітеатру, зеленої зони, зони інклюзії. Також буде сполучення із іншими культурними точками Сихова.
- Простір буде у вигляді амфітеатру – великої просторої зони, де проводитимуть різні заходи та концерти. Великі зелені газони замість бетонного покриття стануть чудовим місцем для посиденьок компаніями чи сім’єю. Архітектори свідомо популяризують культуру сидіння на траві, яка довгий час була для нас неприйнятною через стереотип, що ходити газонами не можна. Із транзитної, як є нині, площа перетвориться у зону цілорічного відпочинку. Провести дозвілля у колі сім’ї чи друзів можна буде в будь-яку пору року. Головне – прихопити пледи чи термос із кавою.
- Окрім того, зелені зони зменшуватимуть навантаження на інженерні мережі під час дощів та сильних злив. Адже більшість води потраплятиме в землю, а в каналізацію стікатимуть лише рештки води.
- Гордістю площі буде інноваційний дрібнодисперсний фонтан, який доповнюватимуть вже звичні для Львова сухі фонтани. Фонтан розпилюватиме воду мікрочастинками під високим тиском, утворюючи хмари туману та вологий мікроклімат площі. За словами авторів проєкту, це новинка не лише для Львова, а й України загалом. Тож фонтан має стати точкою притягання, своєрідним шоу, атракцією, на яку спеціально їхатимуть із інших куточків міста. Фонтан суттєво поліпшить мікроклімат на сухій площі та збагатить її. Наразі вже розроблена вся технічна документація на його встановлення.
- Сходи, які зараз ведуть до Центру імені Довженка, заберуть. Замість них буде безбар’єрний доступ та ландшафтне різноманіття. Таке рішення зробить сам центр доступнішим і підкреслить вкотре важливість людини у просторі, а не навпаки.
Головне фото: візуалізація “Група 109”