Увесь світ перемогу над нацизмом традиційно відзначає 8 травня, адже саме цього дня набув чинності акт про капітуляцію Німеччини. Тож намагання України відзначати історичну подію саме 8 травня цілком логічне.
Насправді перший акт про капітуляцію Німеччини було підписано не 8 і не 9, а 7 травня. Оскільки це відбулося вночі, то чинності документ набув 8 травня. Остаточна ж перемога у Другій світовій війні була здобута аж 2 вересня – після капітуляції Японії. 9 травня – це не історична дата, а швидше спроба Радянського Союзу виокремитися.
Українцям варто пам’ятати, що для нас війна почалася не у червні 1941-го, а у вересні 1939-го року. Саме тоді німецькі війська напали на Польщу та бомбардували Львів. У двобої із Вермахтом у складі Війська Польського брали участь 120 тисяч українців.
Друга світова стала наймасштабнішою війною в історії людства. Загальні людські втрати сягнули майже 60 мільйонів осіб. Втрати СРСР – за різними підрахунками, від 26 до 43,3 мільйонів людей. Україна заплатила за так звану перемогу найбільшу ціну – не менше як 14 мільйонів загиблих.
Утверджуючи традицію відзначати 8 та 9 травня в європейському дусі, ми не святкуємо і не маніпулюємо історичною подією, а згадуємо та вшановуємо людей, які боролися проти нацизму.