Найбільш дискусійними темами в Україні є відведення українських військ від лінії фронту і “формула Штайнмаєра”. Про це, відкриваючи Львівський Безпековий Форум, заявила співголова заходу, лідерка політичної партії “Об’єднання “Самопоміч” Оксана Сироїд.
Вона наголосила, що обговорення історичної складової може допомогти Україні впоратися з тими викликами, які стоять перед нею через російську агресію та уникнути помилок через пізнання попереднього досвіду.
“Дуже небезпечними є умиротворення, пошуки гарних слів про мир, за цим ми губимо гостроту зору і втрачаємо усвідомлення небезпеки. Всі хочуть миру, але ми хочемо безпеки. Ми хочемо, щоб цей мир не коштував нам потім життя. У 1918-му році ми також отримали мир, який закінчився Голодомором українців. Чи хочемо ми сьогодні саме такого миру? Чи ми хочемо такого миру, який дозволить нам самим управляти Україною?” – заявила Оксана Сироїд під час Львівського безпекового форуму.
Оксана Сироїд наголосила, що уроки історії щодо агресивної політики Росії дуже важливо засвоїти та не соромитися про них говорити.
“Століттями на цій території ведеться війна за українську землю. Росія – це країна, яка веде цю війну впродовж 300 років. І треба нагадувати щоразу нашим міжнародним партнерам, що кожен раз, коли вони жертвують українською землею на користь Росії, це відгукується важкими наслідками для всього світу”, – заявила вона.
Як зазначив співголова Львівського Безпекового форуму, генерал-лейтенант Збройних сил США (у відставці) Бен Годжес, дискусія навколо формули “Штайнмаєра” покладає особливу відповідальність на Німеччину. “Німеччина повинна тиснути на Росію і привести її до відповідальності”, – заявив він. З його слів, зараз найбільша стратегічна небезпека в тому, що Захід припинить тиснути на Російську Федерацію і змушувати її працювати у правовому полі.
Бен Годжес також зауважив, що в Україні є солдати з різних європейських країн, які співпрацюють разом з українськими солдатами, проводять спільні навчання, надається технічна підтримка. Саме це підсилює довіру і взаємну безпеку.
“Україна не є островом, а має також сусідів на Чорному морі. Це Грузія, Румунія, Туреччина, Молдова, Польща. Думаю, було б дуже добре, якби вони всі виступили разом і заговорили, що вони можуть протистояти Росії”, — підсумував Бен Ходжес.
Нагадаємо, Львівський безпековий форум на тему: “Росія в Європі: старі помилки та нові виклики” розпочав сьогодні роботу в інформаційно-культурному центрі ім. А. Шептицького Українського католицького університету у Львові.
Відкрили форум співголови та модератори цьогорічного форуму Оксана Сироїд, лідерка партії “Об’єднання “Самопоміч” та Бен Годжес, генерал у відставці, екс-командувач ЗС США в Європі.
У форумі беруть участь понад 200 експертів та посадовців з більш, ніж з 10 країн світу: США, Великої Британії, Латвії, України, Польщі, Румунії, Фінляндії, Іспанії, Німеччини тощо. Модератори заходу – співголови форуму Бен Годжес, генерал-лейтенант американської армії у відставці, та Оксана Сироїд, лідерка партії “Самопоміч”.
Організатори форуму: ГО «Інститут Просвіти», Український католицький університет, КУ “Інститут міста” та Львівська міська рада.
Львівський безпековий форум відбувається за підтримки Фонду Ганса Зайделя, Фонду Чорного моря Німецького фонду Маршала, Центру Інформації та документації НАТО в Україні та Міжнародного фонду Відродження.
Інформаційні партнери: Український тиждень, KyivPost, Zaxid.net, Фактор Безпеки, Цензор.НЕТ, Громадське радіо
Телевізійні партнери: Канал 24, Еспресо, Перший Західний
Ексклюзивний радіопартнер – радіо “Перше”.
Дата оновлення 31/10/2019 15:47
Досвід Туреччини засвідчує: нехтування вимогами безпеки та загравання влади з будівельним бізнесом призводить до катастрофічних наслідків. Україні, на яку чекає…
Як вдається українцям, які тікають від війни, повернути впевненість і бажання жити далі Щоденно до Львова приїздить кілька тисяч біженців.…
Російським окупантам не вдалося захопити столицю України ні за чотири години, ні за три дні. Як і пройтися парадом Хрещатиком,…
Як місто за лічені дні перетворилося на гуманітарний хаб України Замість безтурботних туристів – сотні тисяч біженців. На місці відомого…
Українські згуртовані міста сьогодні показують приклад довіри – людей до влади і влади до людей. Про військову стратегію. Коротко. Щоб…
Замість очікуваних окупантами квітів – український гімн та екстрене голосування за територіальну цілісність України. Херсон… 28 днів війни. Із них…