До 2020 року у світі буде близько 600 “розумних” міст, прогнозують провідні консалтингові компанії. І ці міста будуть генерувати до 60% світового ВВП.
То що ж таке смарт, або “розумні” міста? Це радше концепція. І в її основі – місто, що використовує різноманітні сучасні інформаційні технології задля ефективнішого функціонування. Йдеться передусім про транспорт, енергетику, охорону здоров’я, електронне урядування.
У режимі реального часу різноманітні датчики збирають дані, аналізують її, а головне – коригують дію міських систем, аби вони працювали ефективніше. А це економія коштів, кращий сервіс та комфортніше місто для його мешканців.
Сінгапур – місто, в якому живе майже 6 мільйонів людей. Уся інфраструктура буквально просякнута інтелектуальними технологіями. Тут діє безпілотне метро. Через додаток можна дізнатися час прибуття автобуса і кількість вільних місць у ньому. Спеціальні датчики на переходах подовжують зелене світло для літніх людей і осіб з інвалідністю. Смарт-системи фіксують, скільки води споживає мешканець. А якщо літня людина впала в будинку, то система миттю відправить сигнал до лікарні. На порталі державних слуг Сінгапура доступні 650 онлайн-сервісів.
Українські міста роблять лише перші кроки у смарт-напрямку. «Розумними» прагнуть стати Львів, Дніпро, Харків, Одеса, Київ.
На це їм знадобиться щонайменше 10 років. Розумне вуличне освітлення, смарт-парковки – наразі це лише окремі ініціативи, а не одна величезна національна програма, як у Сінгапурі.
За прогнозами ж аналітиків, всесвітній ринок “розумних” міських послуг у 2020 році сягне чотирьохсот мільярдів доларів. А отже, смарт-технології – це перспектива. Утім, щоб досягнути результату за 10 років, українським містам треба починати над цим працювати вже сьогодні.
url=https://youtu.be/VcgFiZZLW1s
Головне зображення: galinfo.com.ua
*Програма створена в межах спільного проекту із Телеканалом новин “24” “NOTA BENE: NЕ БАЙДУЖЕ” – серії відеонотаток про наболіле та актуальне для українців. Мета проекту – не просто окреслити проблему, а запропонувати прості у виконанні лайфхаки, які хоч на крок наблизять нас до її розв’язання.
Дата оновлення 04/06/2019 12:26
Досвід Туреччини засвідчує: нехтування вимогами безпеки та загравання влади з будівельним бізнесом призводить до катастрофічних наслідків. Україні, на яку чекає…
Як вдається українцям, які тікають від війни, повернути впевненість і бажання жити далі Щоденно до Львова приїздить кілька тисяч біженців.…
Російським окупантам не вдалося захопити столицю України ні за чотири години, ні за три дні. Як і пройтися парадом Хрещатиком,…
Як місто за лічені дні перетворилося на гуманітарний хаб України Замість безтурботних туристів – сотні тисяч біженців. На місці відомого…
Українські згуртовані міста сьогодні показують приклад довіри – людей до влади і влади до людей. Про військову стратегію. Коротко. Щоб…
Замість очікуваних окупантами квітів – український гімн та екстрене голосування за територіальну цілісність України. Херсон… 28 днів війни. Із них…