Тарас Кузьо
Професор політології
Є професором кафедри політології Національного університету «Києво-Могилянська академія» та нерезидентом Інституту зовнішньої політики Школи передових міжнародних досліджень, Університету Джона Хопкінса, Вашингтон. Його попередні посади були в Університеті Альберти, Університеті Джорджа Вашингтона, Університеті Торонто, був начальником місії в офісі інформації та документації НАТО в Україні.
Народився у Великобританії в українсько-італійській родині, виріс в українській громаді Галіфаксу, Йоркшир, де був членом українського хору та спілки української молоді (СУМ) та відвідував українську школу та українську католицьку церкву. Отримав диплом бакалавра мистецтв в Університеті Сассекса, магістр мистецтв Лондонського університету, а також кандидат політичних наук зі спеціальності "українське державне будівництво та національна ідентичність" університету Бірмінгема. Своє аспірантське дослідження робив у Єльському університеті в США.
У 1980-х роках працював у дослідницькій корпорації «Пролог» та видавництві «Сучасність» і був членом зовнішнього представництва Української вищої ради з визволення (зпУХВР). У Лондоні очолив Агентство української преси (УПА) у Лондоні, де опублікували документи самвидав та проаналізували політичні події в Україні, а також контрабандні книги, журнали та друкарське обладнання для українських опозиційних груп. За це його помістили у чорний список КДБ із забороною їздити до СРСР до після путчу в серпні 1991 року. Удруге потрапив до чорного списку в грудні 2013 року під час Революції Гідності.
Є автором і редактором 17 книжок (разом з Павлом Д'Аниері), серед них - Джерелами великої державної політики Росії: Україна і виклик європейському порядку (2018), Путіна війна проти України. Революція, націоналізм і злочинність (2017, 2019), Україна. Демократизація, корупція та новий російський імперіалізм (2015), від Кучмаґату до Помаранчевої революції (2009), теоретичні та порівняльні перспективи націоналізму (2007).
Є автором п'яти монографій аналітичних центрів, серед них - Крим: наступний спалах Європи? (2010).
Був запрошеним редактором комуністичних і посткомуністичних досліджень, східноєвропейської політики та суспільства, демократизації, євразійської географії та економіки, статей національностей, журналу комуністичних досліджень та перехідної політики, а також проблем посткомунізму. Автор 38 розділів книги та 100 наукових статей про посткомуністичну та українську політику, демократичні переходи, кольорові революції, націоналізм та європейські дослідження.