Місто повністю забезпечило інфраструктуру для ділянок. Це світова практика – заходь, будуй і працюй.
27 жовтня у Львові відбудеться вже п’ятий цього року земельний аукціон. Він має стати особливо цікавим для інвесторів та безпосередньо львів’ян, які шукають роботу. Вперше міська рада продає відразу чотири земельні ділянки, розміщені в одній з найбільших промислових зон Львова – на Сигнівці. Ще одну земельну ділянку площею – 4,6 га, що на вулиці Вернадського, виставляють на аукціон під будівництво медичних закладів на правах оренди. На цю ділянку вже розроблено детальний план, що автоматично виключає зміну цільового призначення. Заявки на участь в торгах слід подати до 21 жовтня.
Землю у промзонах продавали і раніше, проте зазвичай йшлося про одну-дві земельні ділянки. Бо більшість землі продавали під індивідуальну чи багатоповерхову житлову забудову та комерційні потреби. Проте цьогоріч ситуація кардинально інакша. На торги пропонують одразу 4 земельні ділянки загальною площею 27,8 га, розміщені в одній промзоні. Цікаво, що ділянки різної площі і можуть впасти в око підприємцям різних вагових категорій: 4 промислові ділянки площею 3,8 га, 2,6 га, 18,8 га і 2,5 га.
Окрім того, міська рада заздалегідь подбала і про інфраструктуру та інженерні мережі промрайону, де продаватимуть землю. У такий спосіб місто фактично реанімує колись занедбаний район. До слова, торік там вже продали 15 га землі і таким чином залучили до міського бюджету 85,5 млн грн. Від таких капіталовкладень ЛМР має виграти не лише інвестор. За попередніми підрахунками, це також декілька тисяч нових робочих місць, десятки мільйонів щорічних надходжень до бюджетів всіх рівнів та показник економічної спроможності міста.
“Політика міської ради не просто продати землю, а насамперед створити сприятливі умови, аби промрайон запрацював на повну потужність. Тому перед тим, як виставляти землю на торги, міська рада відремонтувала вулиці Д. Апостола та Курмановича, а також, відповідно до технічних умов, замінила інженерні мережі (водопровід, дощова каналізація, зовнішнє освітлення, побутова каналізація, влаштовано тягову підстанцію для заживлення майбутніх підприємств електроенергією). Розробила перспективний план, який передбачає будівництво ще двох доріг. Цей район має всі шанси стати еталоном у Львові та забезпечити місто і прилеглі населені пункти робочими місцями. Розвиток даної території суттєво підвищує інвестиційну привабливість та має всі шанси стати місцем сучасних інноваційних технологій”, – повідомив очільник департаменту містобудування ЛМР Сергій Коровайник.
За його словами, ще одним вагомим бонусом для покупців є те, що потенційний інвестор відразу отримує право власності на земельну ділянку, а також містобудівні умови та обмеження забудови земельної ділянки. Залишається лише отримати дозвіл на будівництво.
Загальна стартова ціна землі на цих торгах становить 145, 7 млн грн. Це суттєве та, що важливо, швидке наповнення міського бюджету. Згідно із чинним законодавством, гроші від торгів впродовж трьох днів без розтермінування потрапляють у скарбницю міста. А це особливо цінно в короновірусну кризу, від якої неабияк страждають міські бюджети.
Сигнівка – що вже є:
Що невдовзі буде:
Детальніше ознайомитися із ділянками, які виставляють на продаж, можна за посиланнями:
Дата оновлення 15/10/2020 17:11
Досвід Туреччини засвідчує: нехтування вимогами безпеки та загравання влади з будівельним бізнесом призводить до катастрофічних наслідків. Україні, на яку чекає…
Як вдається українцям, які тікають від війни, повернути впевненість і бажання жити далі Щоденно до Львова приїздить кілька тисяч біженців.…
Російським окупантам не вдалося захопити столицю України ні за чотири години, ні за три дні. Як і пройтися парадом Хрещатиком,…
Як місто за лічені дні перетворилося на гуманітарний хаб України Замість безтурботних туристів – сотні тисяч біженців. На місці відомого…
Українські згуртовані міста сьогодні показують приклад довіри – людей до влади і влади до людей. Про військову стратегію. Коротко. Щоб…
Замість очікуваних окупантами квітів – український гімн та екстрене голосування за територіальну цілісність України. Херсон… 28 днів війни. Із них…