23 серпня Україна святкує День Державного Прапора. Вперше поєднання синьо-жовтих кольорів зафіксовано на гербі Львова ще у XII столітті. Також такі кольори присутні в геральдиці Галицько-Волинського князівства. А пізніше – й у козацьких бойових прапорах.
У XIX столітті синьо-жовтий стяг стає офіційним символом українських формувань. Під ним воювали Українські січові стрільці та Українська Галицька армія. Синьо-жовтий прапор був офіційним в Українській Народній Республіці.
…Під синьо-жовтим прапором свободи з’єднаєм весь великий нарід свій…,
– з Маршу ОУН.
У СРСР використання чи навіть зберігання синьо-жовтого прапора вважалося злочином і суворо каралося. У 1966 році двоє відчайдушних патріотів скинули червоний і підняли синьо-жовтий прапор над Київським інститутом народного господарства. Пізніше й у Західній Україні відбулися схожі події. У 1989 році фани харківського “Металіста” з’явилися з жовто-блакитним прапором на стадіоні в Ленінграді.
Ще більше цікавих фактів та корисної інформації дивіться у відео “Інституту Просвіти”:
class=https://youtu.be/eWBKjkBmo9A
Дата оновлення 17/10/2018 12:09
Досвід Туреччини засвідчує: нехтування вимогами безпеки та загравання влади з будівельним бізнесом призводить до катастрофічних наслідків. Україні, на яку чекає…
Як вдається українцям, які тікають від війни, повернути впевненість і бажання жити далі Щоденно до Львова приїздить кілька тисяч біженців.…
Російським окупантам не вдалося захопити столицю України ні за чотири години, ні за три дні. Як і пройтися парадом Хрещатиком,…
Як місто за лічені дні перетворилося на гуманітарний хаб України Замість безтурботних туристів – сотні тисяч біженців. На місці відомого…
Українські згуртовані міста сьогодні показують приклад довіри – людей до влади і влади до людей. Про військову стратегію. Коротко. Щоб…
Замість очікуваних окупантами квітів – український гімн та екстрене голосування за територіальну цілісність України. Херсон… 28 днів війни. Із них…