Щороку у третій четвер травня в Україні святкують День вишиванки.
Це свято відносно молоде, але вже дуже популярне серед українців. А започаткувала його 2006 року студентка Чернівецького університету Леся Воронюк. Дівчина запропонувала студентам в один день одягнути вишивані сорочки. Спочатку до ініціативи долучились студенти та викладачі університету ім. Федьковича, а вже за кілька років свято розрослося до всеукраїнського рівня. Сьогодні у ньому беруть участь українці по всьому світу! Носити вишиванку стало не лише патріотично, а й модно!
Долучитись до свята може кожен охочий – достатньо одягнути свою улюблену вишиванку!
Утім вишиванка – не просто частина гардеробу, це оберіг, закодована інформація, яка несе у собі захист, турботу та любов. Мами вишивали одяг для дітей, вкладаючи в нього свої молитви і ніжні почуття.
Перевірмо, що ти знаєш про українську вишиванку! Пройди нескладний та цікавий тест – тисни нижче.
Головне фото: inlviv.in.ua
Дата оновлення 16/05/2019 10:38
Досвід Туреччини засвідчує: нехтування вимогами безпеки та загравання влади з будівельним бізнесом призводить до катастрофічних наслідків. Україні, на яку чекає…
Як вдається українцям, які тікають від війни, повернути впевненість і бажання жити далі Щоденно до Львова приїздить кілька тисяч біженців.…
Російським окупантам не вдалося захопити столицю України ні за чотири години, ні за три дні. Як і пройтися парадом Хрещатиком,…
Як місто за лічені дні перетворилося на гуманітарний хаб України Замість безтурботних туристів – сотні тисяч біженців. На місці відомого…
Українські згуртовані міста сьогодні показують приклад довіри – людей до влади і влади до людей. Про військову стратегію. Коротко. Щоб…
Замість очікуваних окупантами квітів – український гімн та екстрене голосування за територіальну цілісність України. Херсон… 28 днів війни. Із них…