У Львові запрацював екопатруль. Патрульні зафіксували перші екологічні порушення
У Львові на вулиці Олени Степанівни, 50а самовільно зрізали три дерева – акацію, липу та черешню. На місце порушення виїхав нещодавно створений на базі КП “Адміністративно-технічне управління” ЛМР екопатруль.
Порушник, а ним виявилася посадова особа Львівського локомотиворемонтного заводу, щиро здивувався, що за три самовільно зрізані дерева на місце події прибули представники органів контролю та ще й складають адмінпротокол. Адже, на його думку, він вчинив цілком правильно, бо дерева були вже старі, а під час негоди створювали небезпеку навколишнім. “Зрештою, я ж не для себе це робив, а для блага мешканців”, – апелював зрізувач дерев.
“Привчити людей працювати у правовому полі, проведення просвітницької діяльності – це і є основний месидж екопатруля”, – наголосила начальник відділу нагляду за станом благоустрою КП АТУ ЛМР Марина Кустова.
Начальник відділу нагляду за станом благоустрою КП “Адміністративно-технічного управління” ЛМР Марина Кустова:
– Ми прибули на місце виклику та зафіксували факт самовільного зрізування трьох дерев. Відтак склали протокол про адмінправопорушення правил благоустрою міста Львова, якими заборонено знищувати та пошкоджувати зелені насадження у місті. В даному випадку було пошкоджено три дерева діаметром 34,35 та 74 см. Загальна вартість заподіяної шкоди від зрізки дерев – 8 100 гривень. Ми склали документи реагування, які відправимо до департаменту містобудування. Саме це відомство уповноважено у подальшому вимагати відшкодування збитків. Адмінпротокол скеровуємо на розгляд адміністративній комісії. Оскільки в даному випадку дерева зрізала посадова особа, то йому загрожує штраф від 850 грн до 1700 грн. А також відшкодування вартості вчинених збитків.
– Насамперед треба засвоїти, що питання зрізування дерев не можна вирішувати самовільно. Якщо є необхідність зрізати зелені насадження, треба звернутися в райадміністрацію, також можна це питання вирішити через ЦНАПи. Якщо питання треба вирішити терміново – дзвоніть на “гарячу лінію” Львова.
Олександра Сладкова, начальниця управління екології та природних ресурсів ЛМР:
– Раніше були екологічні злочини, які так і не фіксувались. Поліція особливо не цікавилась тим, що, до прикладу, зламане дерево. Навіть за наявності всіх відео з камер, які активісти самі збирали та показували, жодна справа нікуди не доходила. Порушень насправді є багато: люди скидають сміття там, де його не можна скидати на території міста, люди підпалюють траву та відходи тощо. Щоб зрозуміти джерела таких порушень, нам потрібні патрулі, які будуть патрулювати фактично важкодоступні ділянки міста, де якраз такі речі регулярно стаються.
Нагадаємо, наприкінці серпня виконавчий комітет міської ради проголосував за створення екологічного патруля у Львові. Він працюватиме на базі комунального підприємства “Адміністративно-технічне управління” Львівської міської ради та у тісній співпраці із Державною екоінспекцією у Львівській області. Це перший такий досвід в Україні. Екопатрульні регулярно патрулюватимуть місто та околиці і фіксуватимуть будь-яке порушення щодо природоохоронного законодавства. Аби їхня робота була максимально ефективною, спочатку їх навчатимуть працівники Держекоінспекції. А після навчання їм вручать спецпосвідчення від Держекоінспекції. Такий документ дозволить екопатрулю інформувати, попереджати, а також складати адмінпротоколи та за потреби викликати поліцейських.
Дата оновлення 03/09/2020 15:07
Досвід Туреччини засвідчує: нехтування вимогами безпеки та загравання влади з будівельним бізнесом призводить до катастрофічних наслідків. Україні, на яку чекає…
Як вдається українцям, які тікають від війни, повернути впевненість і бажання жити далі Щоденно до Львова приїздить кілька тисяч біженців.…
Російським окупантам не вдалося захопити столицю України ні за чотири години, ні за три дні. Як і пройтися парадом Хрещатиком,…
Як місто за лічені дні перетворилося на гуманітарний хаб України Замість безтурботних туристів – сотні тисяч біженців. На місці відомого…
Українські згуртовані міста сьогодні показують приклад довіри – людей до влади і влади до людей. Про військову стратегію. Коротко. Щоб…
Замість очікуваних окупантами квітів – український гімн та екстрене голосування за територіальну цілісність України. Херсон… 28 днів війни. Із них…